fbpx
07 Вересня, 2021

На Львівщині почали будівництво нового пункту пропуску з Польщею “Нижанковичі – Мальховіце”

На Львівщині почали будівництво нового пункту пропуску з Польщею “Нижанковичі – Мальховіце”

П’ять транспортних смуг дозволять обслуговувати автомобілі та автобуси, вагою до 3,5 тонн. Будівництво пункту пропуску розпочали 4 вересня, а завершити його планують через чотири роки.

Loda 1

Новий автомобільний пункт пропуску Нижанковичі – Мальховіце почали зводити на території Польщі. Після завершення робіт на його території облаштують п’ять транспортних смуг і 16 адмінбудівель, зокрема:

  • пункт реєстрації автобусів із зонами контролю,
  • будівлі поглибленого огляду з польської та української сторони,
  • кабіни прикордонного контролю,
  • будівлю TAX FREE,
  • центр обслуговування пункту пропуску з технічним приміщенням,
  • споруду для загонів із службовими собаками,
  • склад
  • пости в’їзду з польської та української сторони.

Фінансує будівництво польський уряд, вартість об’єкта, який зводить австрійська будівельна компанія Strabag, 109 млн злотих (майже 24,1 млн. євро).

Українська сторона для функціонування пункту пропуску відремонтує 46-кілометрову ділянку прикордонної дороги Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий, роботи на якій почали в травні цього року. Кошти на це в рамках кредиту на суму 19,5 млн євро також виділила Польща. До переліку робіт увійдуть також ремонт 12 мостових переходів, оснащення тротуарів та встановлення освітлення.

Варто зазначити, що проект будівництва цього пункту пропуску обговорювати ще з 2016 року. У Львівській ОДА навіть анонсували початок будівництва саме у 2021 році. Наразі на Львівщині функціонують шість автомобільних пунктів пропуску на кордоні із Польщею, один піший та чотири залізничні. При цьому на Львівщині планують побудувати всього шість нових пунктів пропуску на кордоні з Польщею.

    • Нагадаємо, що нещодавно на пункті пропуску зі Словаччиною “Вишнє Нємецке” встановили новий сканер для автомобілів. Таким чином словацька сторона планує вирішити проблему багатокілометрових черг із вантажівок на словацько-українському кордоні.

 

Infopost.Media

Титульне фото: Львівська ОДА


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі