fbpx
04 Квітня, 2022

Цілком очікувано: Путін привітав Орбана з перемогою на виборах

Цілком очікувано: Путін привітав Орбана з перемогою на виборах

Російський президент Путін привітав угорського прем’єра Орбана з перемогою на виборах.

В офіційній заяві Путіна йдеться про впевненість у тому, що “незважаючи на складну міжнародну ситуацію, подальший розвиток двостороннього партнерства повністю відповідає інтересам народів Росії та Угорщини”. Про це повідомляє видання HVG.

Віктор Орбан

Хоча російський президент не пояснив, що він мав на увазі під “складною міжнародною ситуацією”, він, безумовно, мав на увазі й міжнародні санкції, запроваджені через війну Росії в Україні.

Віктор Орбан наразі підтримав всі санкції запроваджені ЄС проти Росії, але твердо заявив, що не підтримуватиме енергетичні санкції. У своїй промові у неділю угорський прем’єр-міністр назвав президента України Володимира Зеленського одним із своїх “опонентів”.

Крім Путіна, Орбан отримав привітання від інших “друзів Кремля” – найкращі побажання висловив Маттео Сальвіні, лідер ультраправої партії “Ліга”, екс-міністр внутрішніх справ Італії та кандидатка у президенти Франції від ультраправої партії “Національне об’єднання” Марін Ле Пен.

При цьому Міністерство закордонних справ України відкинуло звинувачення прем’єра Угорщини Віктора Орбана у тому, що президент України Володимир Зеленський втручався у виборчий процес в сусідній країні.

Речник МЗС Олег Ніколенко повідомив, що без безпеки в Україні не буде безпеки в Угорщині, як і безпеки для українських угорців, ідентичність яких Україна поважає. Також в Будапешті мають розуміти, що війна не прийшла під кордон Угорщини лише завдяки героїчному спротиву українців.

Нагадаємо, в Угорщині завершилися парламентські вибори, на яких чергову перемогу отримав блок Віктора Орбана Fidesz-KDNP. Практично по всім мажоритарним округам, окрім Будапешта, перемога дісталася представникам провладної партії.

 

InfoPost.Media

Фото: HVG


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі