fbpx
04 Квітня, 2022

Результати виборів в Угорщині – перемога Орбана та “розкол” в опозиції

Результати виборів в Угорщині – перемога Орбана та “розкол” в опозиції

В Угорщині завершилися парламентські вибори. Наразі вже не залишилося сумнівів у тому, що чергову перемогу отримав блок Віктора Орбана Fidesz-KDNP. Хоча підрахунок голосів все ще триває, але результат для опозиції невтішний – 53% отримав Fidesz-KDNP (2 735 383 голоси) та 35% – Об’єднана опозиція “Єдність для Угорщини” (1 804 995 голосів).

Практично по всім мажоритарним округам, окрім Будапешта, перемога дісталася представникам Fidesz-KDNP. Таким чином партія Орбана разом із сателітами може сформувати уряд із конституційною більшістю в четвертий раз. Вона матиме 2/3 голосів з кількості 199 депутатських місць, пише Telex.

марки зай2

За неповними результатами наразі, Fidesz-KDNP матиме 135 депутатів, “Єдність для Угорщини” — 56, Mi Hazánk (“Наша країна”) — 7 депутатів.

Попередній рекорд явки явки виборців не було побито: у неділю на вибори прийшло 69,47% виборців – це майже на рівні виборів 2018 року.

У порівнянні з 2018 роком Fidesz-KDNP зміг зміцнити свої позиції практично у всіх виборчих округах.

Вже вночі Віктор Орбан прокоментував попередній результат:

“Ми здобули величезну перемогу. Ми здобули перемогу настільки велику, що її можна було побачити навіть з місяця, і точно з Брюсселя”.

Очікується, що прем’єр-міністр Віктор Орбан проведе засідання уряду вже у понеділок.

марки зай

Як відреагував лідер опозиції

З промовою виступив і лідер опозиції Петер Маркі-Зай. На сцену він вийшов разом зі своєю родиною. Разом з ним не було жодного з представників коаліції (DK–Jobbik–LMP–MSZP–Momentum–Párbeszéd). Заяви інших учасників коаліції свідчить про те, що їхні шляхи тепер розійшлися.

За словами Маркі-Зая він визнає перемогу “Фідес”, але дуже розчарований і не може приховати свій смуток, хоча і знав “що це буде дуже нерівна боротьба”.

Маркі-Зай сказав, що проти опозиції була розгорнута кампанія брехні і ненависті, а до значної частини людей дійшла лише пропаганда та промивання мізків.

“Але з чистою совістю говоримо, що за останній рік і за останні чотири роки ми зробили все, що змогли, і я дякую всім за це”, – сказав Петер Маркі-Зай.

Перемогу Орбана він порівняв з сумнівною перемогою відомих дикаторів.

“Мілошевич також був популярний під час бомбардування НАТО, а Гітлер також отримав би дві третини голосів у Німеччині в 1945 році, коли Берлін був вже оточений”, – сказав Маркі-Зай.

Він закликав тих, хто розчарований не втрачати надії, і не покидати країну: “Ми залишимося, ми будемо тут, у цій країні”. І з сумом додав:

“Настають важкі часи. Вони будуть важкими для будь-кого хто виграв би ці вибори. Ми віримо в справедливу Угорщину, і ми ніколи не можемо відмовитися від цієї віри та боротьби”.

Заяви опозиції

Слід додати, що деякі інші члени колишньої опозиційної коаліції також оприлюднили свої заяви, в якій провину у поразці поклали саме на Маркі-Зая.

За словами лідера “Демократичної коаліції” (DK) Ференца Дюрчаня, Маркі-Зай виявився “не найкращим капітаном”. І зазначив, що “тепер очевидно, подумаємо, чи прийняли правильне рішення” обравши його спільним кандидатом на посаду прем’єра.

Не назвавши імені того, про кого говорить, Дюрчань сказав, що “капітан” “виявився слабким або, що ще гірше, боягузом. А слабкому боягузу не доручають нічим керувати, особливо батьківщиною”.

За словами Петера Якаба, голови партії Jobbik, незважаючи на поразку на виборах, шестипартійну коаліцію все-таки слід зберегти, але вони повинні продовжувати далі працювати вже без Петера Маркі-Зая.

Якаб заявив, що “Петер Маркі-Зай отримав у жовтні армію з шести опозиційних партій і величезну перевагу”. Утім він нею вміло не скористався, не мав чіткої програми та чітких виступів.

За його словами, новий уряд Орбана не протримається ще чотири роки, тому що “народний гнів змете цей режим”. Отже, опозиція має бути готова прийти до влади.

“Ми готуємося до цього, але без Петера Маркі-Зая”, – додав Якаб.

Остаточний результат виборів в Угорщині буде оголошений лише за умови отримання голосів також з закордонних дільниць. Однак ці голоси навряд чи суттєво вплинуть на остаточний результат.

Референдум щодо “”захисту від ЛГБТ

Також паралельно під час голосування проходив референдум щодо “захисту дітей від ЛГБТ”, ініційований урядом Орбана.

Його результати визнані недійсними. Референдум в Угорщині вважається дійсним, якщо на ньому проголосувала більше ніж половина виборців – не менше 4 107 652 людини. Натомість взяли участь у референдумі близько 44% громадян Угорщини.

Нагадаємо, виборча система в Угорщині, як розділила закордонних угорців за ознаками місця реєстрації, викликала невдоволення у виборців. Але це не вплинуло на бажання як правлячої партії, так і опозиційного альянсу змінити її перед парламентськими виборами 3 квітня.

 

InfoPost.Media

Фото: Telex


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі