fbpx
29 Березня, 2022

Зустріч “Вишеградської четвірки” в Будапешті скасували через позицію Орбана щодо війни в Україні

Зустріч “Вишеградської четвірки” в Будапешті скасували через позицію Орбана щодо війни в Україні

За даними  міністерства оборони Словаччини, зустріч міністрів оборони країн “Вишеградської четвірки” (Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини) не відбудеться – Польща та Чехія відмовилися через неактивну позицію Будапешту щодо Росії.

Зустріч, організована Угорщиною, мала відбутися 30-31 березня, повідомляє Еuractiv.

Keuyvmsbizjfbbr2ngwb42l4la

Так, за інформацією Gazeta Wyborcza з посиланням на урядові джерела міністр оборони Польщі Маріуш Блащак скасував свою участь у зустрічі через риторику Угорщини щодо російського вторгнення в Україну.

Міністр оборони Чехії Яна Чернохова також скасувала свою участь ще у п’ятницю, 25 березня, коли лідери ЄС зустрілися у Брюсселі для обговорення ситуації в Україні.

“Я завжди підтримувала V4, і мені дуже шкода, що дешева російська нафта зараз важливіша для угорських політиків, ніж українська кров”, — написала Чернохова у своєму Twitter.

Вона також зазначила, що вибори в Угорщині мають відбутися в неділю, 3 квітня, тож вона не хоче “брати участь у кампанії”.

Відсутність єдності та скасування двох ключових членів сильної групи, що складається з чотирьох країн, означає, що шанси на зустріч малі.

“За нашою попередньою інформацією, зустрічі не буде”, – у міністерстві оборони Словаччини в понеділок ввечері.

277362993 520151296149140 1423747645045472521 N

Млява позиція Угорщини

Хоча Угорщина проголосувала за всі чотири пакети санкцій ЄС, запроваджених проти Росії, вона різко виступає проти санкцій, спрямованих на імпорт енергоносіїв. Також угорський уряд заявив, що не пропустить через свою територію зброю, призначену для України.

У неділю прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив Громадському радіо, що українська сторона вимагає “повної зупинки угорської економіки”.

Заступник міністра Польщі Войцех Скуркевич заявив Радіоінформаційному агентству (IAR), що “те, що відбувається навколо V4 не дає підстав для оптимізму”.

Реагуючи на п’ятничне оголошення Чернохової, міністр оборони Угорщини Тібор Бенко сказав, що він також не зустрічався з міністром оборони Чехії на саміті НАТО в Брюсселі минулого тижня.

“Я ніколи не зустрічався з міністром оборони Чехії на жодній зустрічі НАТО”, – додав він.

Дійсно, на саміті глав держав і урядів НАТО країну представляв прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала, а Чернохова приєдналася до обох попередніх міністерських зустрічей НАТО в березні та лютому, як добре видно зі спільного фото міністрів.

На кадрах також видно, як Бенко прибуває на лютневу зустріч, де Чернохова брала участь.

Прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана виділив президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення до лідерів ЄС у четвер, 24 березня.

“Угорщина, я хочу зупинитися на цьому і бути чесним. Раз і назавжди. Ви самі повинні вирішувати, з ким бути”, – сказав український президент.

Після публікації у міністерстві оборони Угорщини підтвердили, що зустріч скасовано, і “очна зустріч відбудеться пізніше”.

Нагадаємо, правляча партія прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана “Фідес” на 2% випереджує опозиційний альянс за результатами соціологічного опитування. Опитування, проведене Zavecz Research з 23 по 25 березня, показало, що підтримка партії Орбана “Фідес” (Fidesz) складає 41% електорату.

 

InfoPost.Media

Фото: Reuters, Orbán Viktor / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі