fbpx
11 Березня, 2022

Віктор Орбан: санкцій ЄС щодо російського газу та нафти не буде

Віктор Орбан: санкцій ЄС щодо російського газу та нафти не буде

За словами угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана, Європейський Союз не буде вводити санкції щодо російського газу чи нафти. А уряд Угорщини гарантує енергопостачання країни і в наступний період. 

Про це Орбан написав на своїй офіційній сторінці в Facebook.

“Найважливіше питання для нас вирішено сприятливо: не буде санкцій, які б стосувалися газу чи нафти, тому енергопостачання Угорщини в найближчий період безпечне”, – заявив угрський прем’єр.

Віктор Орбан

Спростував чутки про те, що уряд не хоче або не може підтримувати угорські АЗС і що постачання палива в країні може бути під загрозою і керівник Офісу прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш. Про це пише видання Нirado.

“Постачання нафти відбувається безперервно, хоча в деяких місцях виникають труднощі через збільшення попиту. Однак Mol може забезпечити весь угорський ринок переважно через нафтопереробний завод Százhalombatta”, – заявив Гуйяш.

За його словами, уряд прийняв три рішення про підтримку автозаправних станцій. Відповідна постанова набула чинності 10 березня. Відповідно до неї, угорські вантажівки від 7,5 тонн та іноземні від 3,5 тонн запрпавлятимуться за ринковими цінами на станціях високого тиску. Легкові авто та угорські вантажівки меншої вантажопідйомності зможуть отримувати паливо за старою ціною 480 форинтів за літр (близько 40,78 грн/літр). Крім того уряд зменшить акциз на 20 форинтів (1,7 грн.), а поліція притягуватиме до відповідальності за неправдиві дані про запаси пального та випадки заповнення непаливних сховищ.

Значне збільшення споживання палива в уряді пояснили “бензиновим туризмом”, збільшенням транзитного руху та панікою.

Нагадаємо, днями угорська валюта продемонструвала різке знецінення у 2% на тлі вторгнення Росії в Україну, досягнувши нового історичного мінімуму та перетнувши позначку в 400 форинтів за євро. Форинт став жертвою санкцій Брюсселя – заявили в уряді Угорщини.

 

InfoPost.Media

Фото: Orbán Viktor / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі