27 Квітня, 2022

ЄС може на рік скасувати мито на весь експорт з України – Єврокомісія

ЄС може на рік скасувати мито на весь експорт з України – Єврокомісія

Європейський союз може призупинити на рік імпортні мита на весь український експорт. Відповідну пропозицію прийняла Європейська комісія.

Такий крок покликаний допомогти збільшити експорт України до ЄС. Це допоможе полегшити скрутне становище українських виробників та експортерів в умовах військового вторгнення Росії.

Відповідну заяву розмістили на сайті Єврокомісії.

“Ця пропозиція, яка є безпрецедентним жестом підтримки країни у стані війни, також передбачає призупинення на один рік усіх антидемпінгових та захисних заходів ЄС щодо експорту української сталі”, – йдеться у заяві ЄК.

експорт з України до ЄС

Таке рішення прокоментувала Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

“Я обговорювала з президентом Зеленським шляхи підтримки економіки, окрім макрофінансової допомоги та грантів, які ми надаємо. Ми обидвоє погоджуємось із критичною важливістю швидкого та широкого призупинення імпортних мит для розвитку економіки України”, – заявила вона.


За слвоами віцепрезидента Єврокомісії та комісара з питань торгівлі Валдіса Домбровскіса, ЄС ніколи раніше не вживав таких безпрецедентних за своїм масштабом заходів з лібералізації торгівлі.

“Надання Україні нульових тарифів, нульових квот на доступ до ринку ЄС…Ці заходи напряму допоможуть українським виробникам та експортерам. Вони додадуть довіри українській економіці та пошлють сильний сигнал, що ЄС зробить усе можливе, щоб допомогти Україні у скрутну годину”, – сказав Домбровскіс.

За повідомленням Єврокомісії, ЄС також уже вживає заходів на місцях, щоб полегшити наземне перевезення вантажів, аби допомогти вивозити українську продукцію у світ.

Комісія вже розпочала лібералізацію умов для українських водіїв вантажівок, які перевозять вантажі між Україною та ЄС, а також полегшення транзиту та використання інфраструктури ЄС для спрямування українського експорту до третіх країн. Ці заходи додадуть українським виробникам необхідну гнучкість та впевненість.

Для вступу в дію пропозицію Єврокомісії мають розглянути та узгодити Європейський парламент та Рада Європейського Союзу.

Нагадаємо, Україна та Польща вирішили створити спільне логістичне підприємство, яке збільшить обсяг залізничних перевезень українського експорту до ЄС та на світові ринки через Європу.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі