fbpx
26 Квітня, 2022

Україна та Польща створять спільну логістичну компанію для експорту продукції до ЄС

Україна та Польща створять спільну логістичну компанію для експорту продукції до ЄС

Україна та Польща створять спільне логістичне підприємство, яке збільшить обсяг залізничних перевезень українського експорту до ЄС та на світові ринки через Європу.

Відповідний меморандум підписали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у Кракові, повідомляють в Укрзалізниці.

вантажні залізничні перевезення до Польщі

Зокрема, йдеться про необхідність розширення залізничних колій для товарів, які неможливо доставляти через заблоковані росіянами порти та блокування частини залізничної мережі України, яка сьогодні вже не має сполучення з Росією та Білоруссю.

Україна та Польща домовилися спільно працювати над збільшенням вантажоперевезень через західний кордон України. Для цього планують спільно вирішити технічні та організаційні проблеми – різні митні правила, використання різних шляхів, пошук вільного рухомого складу.

“Ми почали готувати концепцію спільного підприємства з польськими колегами вже через тиждень після початку війни. Об’єднання досвіду та знань менеджерів “Укрзалізниці” та польських колег дозволить сформулювати унікальні логістичні пропозиції для європейського та світового ринку, що відмовляється від російських поставок та російської логістики”, – зазначив голова правління АТ “УЗ” Олександр Камишин.

Зазначається, що спільний менеджмент українських та польських залізниць дозволить створити прості та зручні логістичні рішення від постачальника в Україні до споживача у будь-якій точці світу.

“Робота над створенням такого спільного підприємства почнеться негайно, щоб якнайшвидше відкрити потенціал для економічного співробітництва, модернізації залізничної інфраструктури, збільшення перевезень як через кордон, так і територією ЄС”, – додали в УЗ.

Нагадаємо, Україна обговорює з Румунією можливість експорту української сільськогосподарської продукції через порт Констанца. Таке рішення важливе тому, що через вторгнення російських військ українські порти виявились заблокованими.

 

InfoPost.Media

Фото: Rail.insider


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі