Аналітика 31 Серпня 16:54

Вакцинація школярів: досвід ЄС, початок щеплень в Угорщині та очікування України

В Угорщині почалась вакцинація дітей у школах. Попередньо батьки на неї зареєстрували близько 48 000 учнів. Про це інформує угорський портал, присвячений інформації про коронавірус. Кампанія вакцинації стартувала 30 серпня. 

Як зазначається, щеплення у школах проведуть 30-31 серпня та 2-3 вересня із залученням шкільних лікарів та лікарів загальної практики. Вакцинуватимуть школярів препаратом Pfizer.

На основі кількості бажаючих та відгуків батьків, школи узагальнять запит на вакцинацію і надалі школярі зможуть отримати вакцину або у своїй школі, або в сусідній. Про час і місце обіцяють повідомляти батьків.

Для того, щоб пройти курс щеплення від COVID-19, учні віком до 18 років повинні надати заяву про згоду батьків, яку раніше їм надіслали електронною поштою. Другу дозу вакцини школярі отримають у тій же школі, де проводилась перша вакцинація.

 

Як у світі з вакцинацією школярів

За даними Sky News наразі 20 європейських країн практикують вакцинацію дітей віком від 12 до 18 років, або планують це зробити найближчим часом. Ще шість європейських країн вирішили пропонувати лише щеплення дітям, які мають ризик захворювання. Також підтримали вакцинальну кампанію для дітей ОАЕ, Ізраїль, Японія, Сінгапур, США, Китай, Канада та Філіппіни.

“Рекомендації надаються комітетами з імунізації в кожній із цих країн”, – зазначив директор Центру вакцин у Лондонській школі гігієни та тропічної медицини Беате Кампман у коментарі Wired.

World Vaccination 2

Угорщина

В Угорщині уряд розпочав щеплення школярів від 16 до 18 років ще у середині травня. Однак активна вакцинальна кампанія розгорнулась напередодні початку навчального року.

Італія

Уряд Італії має на меті зробити щеплення більшості своїх підлітків до того, як вони повернуться до школи у вересні. Наразі 49,86% отримали одну дозу вакцина, а 28,39% повністю вакциновані згідно зі звітом уряду Італії від 24 серпня. Тут в кінці травня вакцину Pfizer дозволили дітям віком від 12 до 15 років, а Moderna була схвалена для дітей віком від 12 до 17 років на початку серпня.

Німеччина

Тут спочатку вакцинація рекомендувалась лише дітям з основними захворюваннями, але після поширення штаму Delta 16 серпня було прийнято рішення пропонувати вакцинацію для всіх дітей старше 12 років.

Ірландія

Країна почала розглядати вакцинацію дітей. Портал для реєстрації дітей 12-15 років на вакцинацію запрацював 11 серпня і мав понад 100 000 реєстрацій. Понад 75 000 з них були зроблені лише протягом перших 48 годин. Загалоу у цій віковій групі 248 000 дітей. У перші вихідні вакцинації 30 000 дітей отримали першу дозу.

Польща 

У Польщі вакцини Pfizer та Moderna були схвалені для дітей старше 12 років, причому перша ще в червні. За даними польського міністерства охорони здоров’я, більше 685 тисяч школярів віком 12-17 років були вакциновані щонайменше однією дозою до 16 серпня, а 577,5 тис. осіб були повністю щеплені.

Франція

Франція була однією з перших країн, у якій стартувала вакцинація дітей старше 12 років, зробивши це ще 15 червня. Тут станом на 19 серпня більше 56% школярів віком 12-17 років вже отримали принаймні одну дозу вакцини, 32,4% – повністю вакциновані.

Іспанія

За останнім звітом Міністерства охорони здоров’я Іспанії від 20 серпня, 55,4% з 3,9 мільйонів дітей віком від 12 до 19 років у Іспанії вже отримали першу дозу вакцини проти COVID-19. Рішення про вакцинацію дітей до 18 років у Іспанії приймають регіональні органи влади. 

Данія

У Данії близько 58,2 % дітей та підлітків вікової групи 10-19 років отримали першу дозу, а 43,6 % повністю вакциновані. Тут вакцинацію школярів віком 12-15 років одобрили у червні, а сама кампанія розпочалась в липні.

Швейцарія

Швейцарія схвалила вакцину Pfizer для дітей старше 12 років на початку червня.

Згідно з останніми даними від 22 серпня, 150 тис. дітей та підлітків віком 10-19 років (17,9% вікової групи) отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID -19.

Швеція

Швеція почала вакцинувати неповнолітніх лише в серпні, в групу вакцинації увійшли підлітки з 16 до 18 років. Діти віком від 12 до 15 років поки-що мають право на вакцинацію тільки при особливих обставинах, наприклад, належність до групи високого ризику або проживання з враженими людьми.

Великобританія

Програма вакцинації для осіб, молодших 18 років у Великобританії тільки починає набирати обертів у деяких районах країни. Британський регулятор охорони здоров’я схвалив вакцину Moderna для дітей віком від 12 до 17 років, за кілька тижнів до того схвалили для цієї вікової групи і вакцину Pfizer.

School Vaccination 2

Як в Україні ставляться до вакцинації школярів

Наразі в Україні вакцинація дітей віком від 12 років проводиться тільки в окремих випадках, наприклад, якщо дитина має супутні захворювання або виїжджає за кордон. За повідомленням МОЗ, для щеплення дітей наразі рекомендована тільки вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

Серед випадків, коли вакцинація дозволена дітям у віці 12-17 років:

  • є високий ризик важкого перебігу та розвитку ускладнень від COVID-19 через супутні хвороби, зокрема онкопатології, та немає протипоказань до вакцинації;
  • дитина переїжджає жити до країни, де для перетину кордону необхідний документ про вакцинацію;
  • виїжджає на навчання в країну, де для перетину кордону або для навчання необхідний документ про вакцинацію;
  • є учасником міжнародних заходів в країні, де для перетину кордону або для участі необхідний документ про вакцинацію;
  • приїхала з іншої країни, де отримала першу дозу Comirnaty/Pfizer.

З початком навчального року епідеміологічна ситуація в Україні може змінитись. За словами голови Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федора Лаптія, можливе навіть припинення офлайн-навчання.

“Щодо до дітей, школярів, то в принципі ситуація, найімовірніше, буде стрімко погіршуватися і може бути набагато гіршою, ніж на початку 2021 року. Гадаю, що схема адаптивного карантину з поділом на зони, де передбачається навчання в “зеленій” зоні, мабуть, недовго проіснує. Люди хворітимуть, треба буде вводити нові карантинні зони й припиняти навчання в школах”, – зазначив Лаптій.

Ставлення батьків до вакцинації дітей також неоднозначне. Чимало співрозмовників мають наразі перестороги щодо цього, адже дієвість та безпечність вакцин для дітей наразі ще вивчається. Однак, за повідомленням освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, вимога обов’язкової вакцинації учнів у разі її введення не порушує права на освіту.

“Коли я чую звинувачення, що обмеження, які пов’язані з вакцинацією, насамперед заборона очно відвідувати заклади освіти, порушує право на освіту, то я змушений артикулювати дві важливі тези. Перше, це не обмежує права на освіту, бо закон “Про повну загальну середню освіту” передбачає різноманітні форми здобуття освіти. Можна знайти різні варіанти, якщо з різних причин дитина не вакцинована без медичних показань, що важливо. По друге, ми маємо розуміти, що будь-які права мають рівень пріоритету. Найголовнішим правом людини, в тому числі і в освіті, є право на життя і здоров’я. Всі інші права є наступними”, – сказав Горбачов під час презентації першої щорічної доповіді “Дотримання прав в освіті — 2020” в Укрінформі.

Слід зазначити, що раніше Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала, що дітей віком від 12 років можна вакцинувати від COVID-19.

 


Раніше ми розповідали, що Угорщина, за словами Віктора Орбана, планує у 2022 році виробляти і продавати власну вакцину. Завод, де виготовлятимуть угорську вакцину буде розташований у Дебрецені.

Крім того, протягом липня уряд Угорщини створив мобільні пункти щеплення на своїх кордонах, надавши можливість безкоштовно пройти вакцинацію мешканцям прикордонних регіонів усіх 8 країн-сусідів Угорщини, включно з Україною. Діяла така програма до кінця серпня.

Варто також додати, що у вересні в Угорщині почав рости попит на третю дозу вакцини, дозволеної Європейським агентством з лікарських засобів. Пов’язано це з тим, що для отримання COVID-сертифікату ЄС (так званої Green Card), який дозволяє вільно пересуватись Європою, щеплення дозволені тільки сертифікованими вакцинами Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Janssen.

 

Віталій Дячук для InfoPost

фото: chicagotribune, Sky News, timesleaderonline

*** Матеріал підготовлено у рамках спільного проекту Українського кризового медіацентру та Естонського центру східного партнерства


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі
Теги
Andrej Babiš ANO Charmsove Deti COVID COVID-19 Csillag D1 DC Comics DIO eHranica Facebook Fidesz GPS Henley Igor Matovič Infopost Ivan Korčok Karpaty KMKSZ KÜRTŐSKALÁCS Latvia Lidl Liget Liget Budapest Luzhanka MÁV media Nagyberegi OLO Panic Button PET Kupá Petr Fiala Pfizer Piráti+STAN Podzemne Hnutie QR Romania SaS Sinopharm Skoda Škoda Auto SkyUp SPD SPOLU Sputnik Tid(y)Up Tokaj UCEF Unicum Via Carpatia VUC wizz air ZEVO аварія авіарейс авіасполучення авіація австрія авто автобан автомагістраль автомобіль автострада агресія агрохолдинг аеропорт аеропорт Ужгород азартні ігри Азов айкідо акція Албанія алкоголь алфавіт Альберт Газда Альянс Ангелус Андреа Бочкор Андреа дель Верроккйо Андрей Бабіш Андрій Любка Андрухович аномалія анонім античність армія архітектура асоціація АТБ Бабкіна Байден Балкани Бая Маре безвіз безробіття Белград Берегово Бернадетт Сель Бетмен бібліобус бібліотека бізнес білборд Білецький Білорусь блокування Борша борщ Бразилія Братислава Брензович Будапешт будинок будівлі будівництво Бузарест Буковина Бураш Бухарест Вадаш Вадул-Сірет вакансії вакцина вакцинація вартість Василь Брензович Василь Вишиваний Ватикан Велика Добронь Великі Береги Великобританія велосипед велосипедист Венера Верховина Ветеранська миля вибори видавництво Комора викладання виробництво виселення Вишеградська четвірка Вишиваний Вишнє Нємецке відкрите небо Відродження відходи візит війна війська Вільгельм фон Габсбурґ ВНЗ водій вокзал вчитель Габсбург Габсбурґа газ газопровід газосховище Газпром Галичина генсек генсек НАТО ГЕС Гобітхіл Гогольфест Головко голодомор Голокост голосування госпіталізація гральні заклади грант Греція громадянство Грузія Гуйяш гунгарікум дамба Данілов Данніган Данте Аліг'єрі ДахаБраха Дебрецен дезінформація Делі Дельта демократія демонтаж депутат дерева Держдеп держдума дефіцит дзьодо диверсант диверсія диктант диплом дипломат дипломна робота дисидент дискаунтер дистанція Діброва Діти Хармса Дія Дні України додаток Донбас донор донорство допомога дорога ДПСУ дрон ДТП Дубровник Дуда Дунай Еган Еде експерт експорт емігранти еміграція епідемія Ерош Пішта Естонія євроінтеграція Єврокомісія Європа Європарламент Європейський Союз Євросоюз ЄС Жиліна жовтень Забужко завод Загайкевич Закарпатська область Закарпаття закон закон про освіту залізниця замок заробітна плата заробітчани Захонь заява збірка згуртованість Зеленський землетрус земля ЗМІ ЗНО Золтан Бабяк зона Зоя Казанжи Зріні зростання іайдо ігри ігроманія ідентичність імміграція іноземці інспекція інститут інтеграція інтернат Інтерсіті інформація Італія Кабмін кадри Казанжи Канада канал карантин Катерина Бабкіна Київ Китай Кішварда класик КМЄС КМКС КМУ книга коаліція ковід Комаром конкуренція Конституція консульство контрабанда конфлікт кордон коронавірус коронаірус Корчок Косино коференція Кошице Кошицький край кредит Крим кримські татари Кулеба культура купівля курорт курси курси словацької кухар Кюртешколач лазні Ласло Палкович Латвія латиниця Легинь Ленінград летовище Литва лікарня літак література літка Лорінц Ночо лоукост лоукостер Луганськ Лукашенко Лунык Львів Львівщина Любка Ляшко магістраль Макрон маніпуляція Марго-2021 Марсель Онисько марш Матович медик медики медицина медична сестра медсестра меншина меншини мер Меркель МЗС мігранти міграція Мідянка Мікеланджело Міллер міністр Мінрегіон Мінфін міст місцеві вибори Мішкольц мова МОЗ Молдова Москва музей музика Мукачево мультикультуралізм муніципалітет навчання НАТО Нафтогаз національні меншини нацменшина нацменшини нерухомість Нижнє Селище Нижня Апша Німеччина Нова Зеландія Новоросія Нолан НУШ обгін область обмеження обсерваторія ОДА Одеса окупація Онисько онлайн опера опитування Орбан освіта освітній закон Охрид палінка пандемія Папа Римський паприка парк парламент партія паспорт паспортизація пендлер пенсійна система пенсія Первый балтийский канал перевезення переклад перекриття Перемишль перепис переробка Перечин персонал Петер Фіала петиція Петро Мідянка Пийтерфолво письменник письменниця Північна Македонія Північний потік Північний потік - 2 підготовка Підкарпатська Русь підпал підтримка плагіат пластик ПЛР події подорож поезія пожежа поїзд Полачек політик політика політики Польща понтифік посол посольство потяг поштовх правила Прага працевлаштування праця президент прем'єр прем'єр-міністр премія проби продукти проект пропаганда протест професійно-технічна освіта Прудентополіс Пряшів пункт пропуску Путін радіо радіодиктант Ракоці Растіслав Трнка регіон рейс рейс Київ Ужгород рейс Ужгород Київ рейтинг реклама рекрутинг ремонт Реткозі реформа Рига рішення РНБО робота розвиток ром роман роми ромська школа російська мова Росія румуни Румунія русини РФ С14 Сабольчверешмарт салямі саміт самоізоляція САП Сату Маре СБУ сейсмологи секретар село сепаратизм Сербія Сергій Жадан сертифікат сигарети Сійярто сіль сім'я Сіярто сканер скульптура слова словацька культура Словаччина смаколики сміттєзвалище сміття Солотвино сортувальна лінія сортування соціалізація соціологія спецслужба Спліт ставлення Станіца стереотип Столтенберг студенти супермаркет супкультура Схід Опера Східне партнерство США табір Таллін Таллінн тариф Тарту Теб та НС телебачення телеграм теракт Тернопіль тероризм терористичний акт Тиса Тімішоара ткацтво ТОП традиції транзит трансплантація транспорт тренер Триль Трнава ТУКЗ – КМКС тунель Турда Турецький потік Туреччина туризм Туро Руді Тячів угода угорська угорська мова угорці Угорщина Ужгород УжНУ Україна українська мова українці Укрзалізниця університет УПА уряд фабрика фактчекінг фейк фонд фортеця форум фото фотограф Франциск Франція Харі Крішнан Харків хоббіти Хоббітон Хорватія художник Хунгарія цигарки ЦПТО червона зона черга Чехія Чоп Чорногорія Чубаров Шанта шахта Шаштин шваби Швейцарія Швеція швидкість школа Шмигаль штам штраф щеплення юрист Юрій Андрухович Янош Адер