fbpx
02 Вересня, 2021

Угорці, вакциновані Sinopharm чи Sputnik, змушені робити третє щеплення Pfizer для виїзду за кордон

Угорці, вакциновані Sinopharm чи Sputnik, змушені робити третє щеплення Pfizer для виїзду за кордон

В Угорщині почав рости попит на третю дозу вакцини, дозволеної Європейським агентством з лікарських засобів. Пов’язано це з тим, що для отримання COVID-сертифікату ЄС (так званої Green Card), який дозволяє вільно пересуватись Європою, щеплення дозволені тільки сертифікованими вакцинами Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Janssen.

Наразі кожна держава-член ЄС вирішує самостійно, чи дозволити в’їзд громадянам, вакцинованим російським препаратом Sputnik чи китайським Sinopharm, тобто вакцинами, які ще не схвалені Агентством з лікарських засобів.

Dw Hu 1

Після повного курсу вакцинації громадяни отримують електронний COVID-сертифікат, у якому можна завантажити документ для кожної з доз вакцини. Той, хто отримав дві чи три дози різними препаратами, може пред’являти документ як для першої, так і для кожної наступної дози. Саме тому після двох щеплень Sinopharm чи Sputnik, отримавши третю дозу препаратом Pfizer, сертифікат показуватиме щеплення одобреною в ЄС вакциною.

Оскільки чимало громадян Угорщини щепились вакцинами, які не входять до переліку, затвердженого Агентством з лікарських засобів, то виникла потреба в третьому щепленні для уникнення додаткового тестування чи карантину. Також, за словами лікарів, попит на третю дозу вакцини виник у громадян, у яких рівень антитіл не виріс після щеплень китайським препаратом.

В Угорщині третю дозу вакцини можна отримати з серпня. Однак її наразі рекомендують людям із групи ризику.

В Комісії з питань охорони здоров’я Європейського Союзу таку ситуацію наразі не врегулювали.

“Випадок, про який йдеться (перші дві вакцинації, наприклад, Sinopharm чи Sputnik, третя вакцинація – вакциною, дозволеною в ЄС), конкретно не регламентований чинним законодавством ЄС. Тому держави-члени можуть вільно вирішувати, чи приймати таку серію вакцин”, – зазначили у відомстві.

Таким чином, перед поїздкою угорцям варто уточнювати умови в’їзду в конкретну країну.

 


Раніше ми повідомляли, що Угорщина, за словами Віктора Орбана, планує у 2022 році виробляти і продавати власну вакцину. Завод, де виготовлятимуть угорську вакцину буде розташований у Дебрецені.

Крім того, протягом липня уряд Угорщини створив мобільні пункти щеплення на своїх кордонах, надавши можливість безкоштовно пройти вакцинацію мешканцям прикордонних регіонів усіх 8 країн-сусідів Угорщини, включно з Україною. Діяла така програма до кінця серпня.

В самій Угорщині провели також кампанію з вакцинації школярів. Протягом 30-31 серпня та 2-3 вересня із залученням шкільних лікарів та лікарів загальної практики дітей вакцинували препаратом Pfizer. Ми також проаналізували, як інші країни ЄС та Україна ставляться до щеплення дітей від коронавірусу.

 

InfoPost.Media

За матеріалами угорських ЗМІ

Фото: timesofindia.indiatimes.com, Hungary Today


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі