fbpx
01 Серпня, 2021

“Угорщина планує у 2022 році виробляти і продавати власну вакцину” – Орбан

“Угорщина планує у 2022 році виробляти і продавати власну вакцину” – Орбан

Завод, де виготовлятимуть угорську вакцину буде розташований у Дебрецені. Про це інформує угорський Forbes.

Угорщина під час епідемії коронавірусу в Європі завжди йшла своїм власним шляхом. Вона стала першою країною серед інших членів ЄС, де всупереч європейським директивам почали вакцинувати населення російською вакциною Sputnik V.

Vaccine Hungary
Угорщина планує у 2022 році виробляти і продавати власну вакцину. Фото: dailymail.co.uk

Також Угорщина – єдина країна ЄС, яка вирішила ігнорувати угоду з Pfizer, тобто відмовилася від наступного етапу закупівель цих вакцин Європейським Союзом.

Цей крок був пов’язаний із заявою прем’єр-міністра Віктора Орбана. Той повідомив, що орієнтовно з другої половини 2022 року Угорщина самостійно зможе виробляти потрібну кількість вакцин проти COVID-19 на заводі в Дебрецені.

За словами Орбана, це підприємство зможе виробляти інші вакцини на основі ліцензій, а також власну вакцину, розроблену саме в Угорщині.

“Угорська вакцина, яка розробляється, буде дуже схожа на Sinopharm”, – про це повідомив Іштван Дьордь, керівник робочої групи з проведення вакцинації.

Це означає, що вона буде містити інактивований вірус, який містить китайська вакцина Sinopharm.

“Тоді ми будемо у безпеці і не будемо купувати (вакцини), а будемо продавати”, – заявив Орбан.

Крім того, угорський уряд планує зробити країну незалежною від інших держав та самостійно забезпечити себе захистом від різних епідемій та захворювань.

За словами держсекретаря Міністерства інновацій та технологій Ласло Дьордя, Дебрецен обрали для виробництва вітчизняної вакцини не випадково. Тут знаходиться потужний Дебреценський університет, фахівці якого задіяні у розробках медичних препаратів.

“Відповідно, спільна робота фабрики та навчального закладу може бути успішною і у довгостроковій перспективі”, – зазначають в угорському уряді.

Однією з довгострокових амбітних цілей є те, що завод, окрім Угорщини, поставлятиме вакцини для країн всього Карпатського басейну.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі