fbpx
11 Квітня, 2022

В Угорщині виплачуватимуть матеріальну допомогу закарпатським угорцям, які виїхали через війну

В Угорщині виплачуватимуть матеріальну допомогу закарпатським угорцям, які виїхали через війну

Угорські громадяни, які мають постійне місце проживання на Закарпатті, але змушені були втікати за кордон від війни в Україні, можуть претендувати на отримання матеріальної допомоги в Угорщині. Очевидно, що мова йде про людей з подвійним українсько-угорським громадянством.

Величина допомоги становитиме суму в розмірі прожиткового мінімуму. Це, згідно з постановою уряду Угорщини, становить 22 800 форинтів (приблизно 1900 грн) на місяць для дорослих і 13 700 форинтів (1150 грн) на місяць для неповнолітніх. Про це повідомляє видання Index.

матеріальна допомога для біженців в Угорщині

Матеріальна підтримка є тимчасовою, і діє лише на період пошуку роботи.

Громадяни Угорщини, які проживають за кордоном, але втікають від війни, мають право на працевлаштування. Для цього вони мають звернутися до державної служби зайнятості і зареєструватися. Виплату допомоги можуть припинити через 45 днів, якщо шукачу було запропоновано відповідну роботу, але претендент від неї відмовився.

Допомога не нараховується, якщо життєзабезпечення заявника здійснюється з інших джерел. Тобто якщо претендент самостійно знаходить роботу і отримує заробітну плату. Якщо заявник є пенсіонером і отримує пенсію за віком за угорською пенсійною системою, або отримує пенсію з-за кордону і може отримувати її в Угорщині, то виплата допомоги у вигляді прожиткового мінімуму також припиняється.

Виплачується допомога за адресою фактичного проживання поштою.

Нагадаємо, що за словами історика, професора Ласло Зубанича, який очолює Демократичну спілку угорців Закарпаття (UMDSZ), у 2022 році кількість закарпатської угорської меншини може зменшитися до 100 000 і навіть менше, адже через війну, близько 30 000 угорців виїхало за межі країни.

 

InfoPost.Media

Фото: MTI


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі