fbpx
31 Березня, 2022

Україна відправила залізницею до ЄС перші поставки української кукурудзи

Україна відправила залізницею до ЄС перші поставки української кукурудзи

Українські трейдери здійснили перші поставки кукурудзи до країн ЄС. Відправки змушені були зробити залізницею, оскільки морські порти України заблоковані через вторгнення Росії. Зазвичай експорт здійснювався з чорноморських портів, які тимчасово заблоковані.

Україна є великим світовим виробником та експортером зерна, і майже весь експорт традиційно здійснювався із чорноморських портів. Щомісячний експорт зерна до війни перевищував 5 млн. тонн, пише URM.

Ca3ecd4

У повідомленні йдеться, що Україна, яка має ще значні обсяги зерна на складах, може почати експортувати його поїздами через західний кордон.

Зазначається, що перші партії у кілька тисяч тонн кукурудзи вже експортовано через західний сухопутний кордон України. 

Труднощі з логістикою зберігаються, пропозиція все ще переважає попит, але ціни перестали падати.

Українські транспортні органи заявили, що поїздами з України до ЄС можна експортувати до 600 тисяч тонн зерна на місяць.

Нагадаємо, Україна обговорює з Румунією можливість експорту української сільськогосподарської продукції через порт Констанца. Таке рішення важливе тому, що через вторгнення російських військ українські порти виявились заблокованими.

 

InfoPost.Media

Фото: УЗ


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі