31 Березня, 2022

Україна домовляється про постачання агропродукції до Румунії через порт Констанца

Україна домовляється про постачання агропродукції до Румунії через порт Констанца

Україна обговорює з Румунією можливість експорту української сільськогосподарської продукції через порт Констанца. Таке рішення важливе тому, що через вторгнення російських військ українські порти виявились заблокованими.

Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Порт Констанца

Україна, один із найбільших світових експортерів зернових та рослинних олій, має достатньо запасів, щоб задовольнити свої потреби в продуктах харчування протягом двох років. Однак щомісяця втрачається 1,5 млрд доларів через неможливість експортувати сільськогосподарську продукцію. Росія вторглася на територію України та заблокувала основні морські порти, йдеться в повідомленні міністерства.

Неможливість України експортувати сільськогосподарську продукцію також може спричинити серйозні порушення продовольчої безпеки. У Європі утворюється продовольча криза, а в Африці посилюється голод.

“Тому ми з партнерами шукаємо альтернативні логістичні шляхи для відправки наших вантажів через європейські морські порти, зокрема румунський морський порт Констанца. Крім того, обговорюємо можливості залізничних перевезень, збільшення обсягів транзитних перевезень вантажним транспортом”, – зазначив міністр Микола  Сольський.

Через розв’язану Росією війну бюджет України ризикує скоротитися на 43,8 мільярда євро.

Нагадаємо, у Словаччині в селі Ганіска поруч з Кошице відкрили великий гуманітарний хаб, де акумулюватимуть гуманітарні вантажі для допомоги Україні. Потужність його становить приблизно 1100 піддонів на добу, а це один цілий потяг, або 33 вантажівки з гуманітарною допомогою.

 

InfoPost.Media

Фото: espo.be


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі