07 Червня, 2022

Україна має стати частиною Ініціативи трьох морів – прем’єр Польщі Моравецький

Україна має стати частиною Ініціативи трьох морів – прем’єр Польщі Моравецький

Ініціатива Трьох морів не може існувати без вільної та суверенної України. Про це у ході щорічного з’їзду країн-учасниць регіональної ініціативи заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

На думку Моравецького, російське вторгнення в Україну, “російська жорстокість показала нам, наскільки важливою є співпраця між країнами східного флангу НАТО та Європейським Союзом”.

“Я вірю, що концепція трьох морів матиме великий успіх, особливо коли Центральна та Східна Європа стануть “Центральною Європою” для економічного розвитку Європейського Союзу”, – додав Матеуш Моравецький.

Матеуш Моравецький

Президент Польщі Анджей Дуда під час нещодавнього візиту до Києва заявив, що хотів би, аби Україна приєдналася до Ініціативи трьох морів.

Посол України у Варшаві Андрій Дещиця минулого тижня також зазначив, що Україна “дуже зацікавлена” у приєднанні Польщі до цього регіонального проекту.

Варто зазначити, що Ініціатива трьох морів (або Ініціатива Балтійського, Адріатичного, Чорного морів (БАЧМ) об’єднує 12 країн Європейського Союзу, розташованих між Балтійським, Адріатичним і Чорним морями. Сюди входять Австрія, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія та Угорщина.


Метою ініціативи є поглиблення політичних, економічних, енергетичних та інфраструктурних зв’язків між відповідними країнами.

Цього місяця у столиці Латвії Ризі відбудеться саміт Ініціативи трьох морів.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час форуму Re:Open Zakarpattia 2021 наголосив на важливості регіональних гнучких альянсів. За його словами, сталий розвиток може забезпечити в тому числі нова стратегія Карпатського регіону, яку Україна пропонує європейським партнерам розробити та започаткувати.

 

InfoPost.Media за матеріалами TheNews.pl, Agerpres, polskieradio.pl

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі