Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час форуму Re:Open Zakarpattia 2021 розповів про стратегію зовнішньої політики України в Центральній Європі.
За словами глави МЗС, сталий розвиток може забезпечити в тому числі нова стратегія Карпатського регіону, яку Україна пропонує європейським партнерам розробити та започаткувати.
“Зміцнення зв’язків із Центральною Європою, посилення співпраці з сусідніми державами-членами ЄС та НАТО сприяє зміцненню безпеки, процвітанню та розвитку України”, – зазначив Дмитро Кулеба.
Він наголосив, що Закарпатський регіон природно вписується в політичний, економічний та культурний ландшафт Центральної Європи, яка завжди вирізнялася своїм розмаїттям: “Закарпаття – це різноманітний, багатонаціональний український регіон. Його розмаїття робить Україну сильнішою”.
Дмитро Кулеба розповів, що за останні півтора роки Україна створила низку нових регіональних альянсів із нашими найближчими партнерами: Люблінський трикутник з Польщею та Литвою, Асоційоване тріо з Грузією та Молдовою, Квадригу з Туреччиною. За словами міністра, ці нові гнучкі альянси приносять додаткову безпеку, свободу та процвітання Балто-Чорноморському регіону та Україні як його невід’ємній частині.
“Цьогоріч Україна вперше була представлена на міністерській зустрічі Центральноєвропейської п’ятірки, до якої входять Австрія, Словацька Республіка, Словенія, Угорщина та Чехія. Наша держава вперше взяла участь у зустрічі союзників по східному флангу НАТО — Польщі, Румунії та Туреччини, а також стала першою країною, яка не входить до ЄС, але прийняла головування в Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону”, – зазначив глава МЗС України.
Міністр закордонних справ повідомив, що працює над приєднанням України до Стратегії ЄС щодо регіону Балтійського моря. За його словами, Україна може зробити вагомий внесок у розвиток транспортних та інфраструктурних мереж в рамках автомобільного та залізничного коридору «Балтійське – Чорне море».
Дмитро Кулеба заявив, що Україна та партнери пропонують Європейському Союзу розробити та започаткувати нову Стратегію для Карпатського регіону: “Ця ініціатива могла би об’єднати наші зусилля задля сталого розвитку Карпатського регіону”.
Глава української дипломатії назвав пріоритети подальшої роботи МЗС на центральноєвропейському напрямі: посилення енергетичної безпеки нашої держави, розвиток спільного авіаційного простору, диверсифікація внутрішніх водних шляхів, залучення нових інвестицій, кібербезпека.
За його словами, розвиток Закарпаття дозволить консолідувати регіон, створити більш сильну, ефективну та спроможну Європу.
“Україна визначила своє майбутнє як рівна серед рівних у Центральній Європі. Європа – наш дім. Це місце, де ми народилися та виросли. Настав час Європі та кожному з нас скласти чітку дорожню карту для того, щоб Україна нарешті приєдналася до НАТО та ЄС і почала писати нову історію – історію нашого спільного європейського успіху”, – підсумував міністр.
Варто зазначити, що в ці дні, 5-6 листопада проходить ІІ-й форум ідей та рішень “Re:Open Zakarpattia”. Цьогоріч він має фокус на темі розвитку мультикультурних фронтирів України, соціальній згуртованості, інтеграції та протидії дезінформації.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.