06 Вересня, 2023

Угорщина платитиме майже 260 євро угорським дітям та молоді, які навчаються угорською за кордоном

Угорщина платитиме майже 260 євро угорським дітям та молоді, які навчаються угорською за кордоном

Угорські школярі та студенти, які навчаються у за кордоном у закладах з навчанням угорською мовою, отримуватимуть підвищену фінансову допомогу в розмірі 100 000 форинтів, тобто майже 260 євро. Попередній розмір виплат від угорського уряду складав 22 400 форинтів (близько 58 євро).

Про це з посиланням на Державний секретаріат національної політики повідомляє hirado.hu.

Першою країною, де сім’ї закордонних угорців почнуть отримувати підвищену допомогу для школярів, стане Словаччина, а в найближчі тижні такі виплати запровадять у всіх регіонах за кордоном.

Таким чином уряд Віктора Орбана планує заохотити батьків до вибору шкіл з навчанням угорською мовою та посилення освіти угорською мовою за межами Угорщини. На думку розробників програми, ті, хто відвідує такі дитячі садки та школи, мають набагато більше шансів зберегти свою угорську ідентичність.

Рішення про впровадження програми підтримки угорськомовної освіти за кордоном було прийнято ще під час першого уряду Віктора Орбана. З того часу вона стала однією з найважливіших програм Державного секретаріату з питань національної політики та отримала гасло «Угорською мовою, в рідному місці». Таку підтримку зараз щорічно отримують близько 220 000 угорських дітей та молоді, які проживають за межами Угорщини.

Раніше ми розповідали про те, як у Словаччині здобувають освіту представники національних меншин, де найбільшою спільнотою є якраз угорська.

 

Infopost.Media
Фото: 24tv

Коментарі