fbpx
02 Березня, 2022

Угорщина не припинить енергетичні проекти з Росією – Сійярто

Угорщина не припинить енергетичні проекти з Росією – Сійярто

Угорщина дотримуватиметься своєї угоди про імпорт російського газу і не планує скасовувати розширення атомної електростанції Пакш. Цей проект вартістю 12,5 мільярдів євро країна запустила у партнерстві з російським “Росатомом”.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на пресконференції 2 березня, повідомляє Reuters.

Szijjártó Péter

За спільним з Росією проектом Будапешт планує розширити 2-гігаватну електростанцію Пакш, на яку припадає близько половини виробництва електроенергії в Угорщині, двома реакторами російського виробництва. Сама угода фінансується переважно за рахунок російського кредиту.

“Дивно, що є ліві політики, які закликають припинити будівництво АЕС”, – сказав Сійярто. – “Якщо АЕС не буде побудовано, нам доведеться зіткнутися з різким зростанням витрат на енергоносії. Ми не можемо дозволити угорському народу розплачуватись за війну, яка вирує за кордоном”.

Відмовитись від угоди з “Росатомом” уряд Віктора Орбана раніше закликала угорська об’єднана опозиція.

Також, за словами Сійярто, Угорщина не може припинити імпорт газу з Росії. Нову довгострокову угоду про імпорт 4,5 мільярда кубометрів природного газу щорічно в обхід України Угорщина підписала минулого року. Із пропозицією щодо збільшення обсягу за угодою на 1 мільярд кубометрів на рік Віктор Орбан відвідав Москву у лютому.

Як зазначив глава МЗС Угорщини, уряд робить все, щоб зберегти єдність Європи і щоб угорці не розплачувались за війну. Як приклад удару по угорцям він навів закриття угорського підрозділу російського Ощадбанку у рамках європейських санкцій. Це також завдає удару по економіці Угорщини. Центральний банк Угорщини заявив, що угорський підрозділ Ощадбанку займає близько 1% ринку.

Варто додати, що раніше Петер Сійярто заявив, що Угорщина не відправлятиме війська або зброю в Україну і не дозволить транзит летальної зброї через свою територію. Таке рішення уряд Угорщини прийняв, щоб забезпечити безпеку країни. А вже незабаром висловився на підтримку прискореного вступу України до ЄС. За його словами, Угорщина підтримує будь-які ініціативи, які сприятимуть відновленню миру в Україні.

 

InfoPost.Media

Фото: Szijjártó Péter / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі