fbpx
20 Травня, 2022

У Словаччині встановили рекорд по кількості людей в українських вишиванках

У Словаччині встановили рекорд по кількості людей в українських вишиванках

Загалом 356 людей встановили рекорд за кількістю людей, одягнених у народний український одяг – вишиванку. Це сталося в рамках четвергового заходу “Вишивані обійми” у музеї під відкритим небом Словацького національного музею – Музею української культури у словацькому Свиднику.

Про це для TASR заявила співробітниця музею Міріам Божикова.

вишиванки у Словаччині

“У заході, який відбувся з нагоди Дня української вишиванки, взяли участь понад 500 ентузіастів”, – розповіла Божикова. – “Це представники культурно-освітніх закладів, що діють у місті, студенти, викладачі, фольклористи та свідничани”.

За її словами, до скансену прийшли і нові мешканці міста Свидник та околиць – вимушені переселенці з України.

“Саме цією символічною подією ми змогли показати їм нашу підтримку у ці важкі часи”, – додала Божикова.

При цьому учасники заходу створили символічний жест у вигляді живого ланцюжка – обійми через усе основне коло етнографічної експозиції.

“Ми вважаємо, що нетрадиційний захід зробив повсякденне життя приємнішим і став поштовхом до появи, можливо, нової традиції з метою збереження та популяризації культурної спадщини наших предків”, – каже Божикова.

У музеї нагадали, що День вишиванки – народне та самобутнє українське свято. Українці з усього світу в третій четвер травня завжди одягають вишиванки, щоб зберегти давню традицію одягу предків і водночас показати свій патріотизм.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про те, що найбільша спільнота словаків в Україні проживає на Закарпатті. Представники цього етносу частково є автохтонним населенням, а частково – нащадками колоністів, які переселилися сюди ще в період Австро-Угорщини для роботи в кузнях, шахтах, на залізоливарному заводі, склозаводі, лісопильні тощо.

 

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі