fbpx
28 Березня, 2022

У Празі показали, як працює “Радіо Україна” для українських переселенців

У Празі показали, як працює “Радіо Україна” для українських переселенців

Українські біженці, які виїхали до Чеської Республіки через військове вторгнення Росії минулого тижня отримали додатковий канал інформації. У Празі запрацювала радіостанція, яка транслює свої програми українською мовою.

“Радіо україна” передає в ефір новини, поради біженцям, музику та казки для дітей, а також духовні звернення від українських церков, пише французьке агентство RFI.

“Це радіо солідарності”, – каже редактор ефіру Наталія Чурікова, яка 27 років працювала на празькому Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода, яке фінансується США. – “Ми націлені на українських біженців, які переїхали сюди, і намагаємося дати їм інформацію, необхідну для того, щоб почати нове життя тут, перш ніж вони зможуть повернутися додому. Це, як ми сподіваємося, згодом станеться”.

Screenshot 7

Чеська Республіка, країна ЄС з населенням 10,5 мільйонів осіб, прийняла понад 300 тисяч біженців після вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

Почати нове життя у Чехії

Графік і співачка Софія Татомир через два дні після початку війни виїхала з України до Праги на запрошення своєї схвильованої тітки. 22-річна дівчина, родом із західноукраїнського міста Калуш, працює на радіо ведучою, що для неї “робота мрії”.

“Я вперше в Празі. Це сталося раптово, і я просто опинилася тут. Працюючи на радіо, роблю все можливе, щоб допомогти українцям тим, що можу зробити найкраще”, – розповіла Софія.

Сім’я допомогла їй знайти роботу завдяки оголошенню, опублікованому в Інтернеті.

“Мені потрібно спілкуватися та взаємодіяти з нашими слухачами”, – каже Софія, одна із 10 співробітників “Радіо Україна”.

Українці ще до війни становили найбільшу меншину в Чехії, яка налічувала близько 200 тис. осіб.

Після напливу біженців громадське Чеське телебачення почало пропонувати вечірні новини в українській версії. Чеське радіо веде прямі трансляції громадського радіоканалу України.

За словами Чурікової, головна мета “Радіо Україна” – допомогти біженцям почуватися як вдома на чужині.

“Чехи дуже допомагають, але коли… хтось розмовляє з вами українською і грає вам українську пісню, вам буде тепло на серці”, – сказала вона.

Чурікова розповіла, що розглядала радіо як медіа, яке тримає слухачів за руку і супроводжує їх цілий день.

“Жодне інше медіа не створить такого настрою, не підбадьорить, не змусить думати і водночас розважить”, – розповідає вона у маленькій студії зі столиками для двох ведучих та українським прапором на стіні. – “Тут справді гарний настрій, і ми намагаємося передати його людям, які пережили жахливі речі. Тепер їм потрібно заспокоїтися і почати нове життя”.

Нагадаємо, чеський медіа-холдинг Media Bohemia запустив онлайн-трансляцію “Радіо Україна”. Як стверджує посол України Євген Перебийніса, радіостанція зможе зацікавити також і чехів, які захочуть ознайомитися з українською культурою чи вивчити українську мову.

 

InfoPost.Media

Фото: AFP


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі