fbpx
24 Березня, 2022

У Чехії запустили мовлення “Радіо Україна” для українських переселенців

У Чехії запустили мовлення “Радіо Україна” для українських переселенців

Чеський медіа-холдинг Media Bohemia, якому належить декілька національних радіостанцій, запустив онлайн-трансляцію “Радіо Україна”.

Про це повідомили у посольстві України в Празі.

“Радіо є повністю україномовним з виключно українською музикою. Проект розрахований на українців, які змушені були переїхати до Чехії, рятуючись від російської війни проти України”, – зазначили у відомстві.

275995941 5004404429652831 8564409937758932528 N

Як стверджує посол України Євген Перебийніса, радіостанція зможе зацікавити також і чехів, які захочуть ознайомитися з українською культурою чи вивчити українську мову.

“Хочу подякувати чеському голдингу Bohemia Media за започаткування україномовної FM-станції. Для українців, які опинилися в Чехії, рятуючись від російської агресії, надзвичайно важливо не втрачати зв’язок зі своєю державою та продовжувати отримувати інформацію рідною мовою. Вірю, що станція “Україна” стане тією ниточкою, яка не лише утримуватиме зв’язок наших співвітчизників з Батьківщиною, але й об’єднуватиме їх між собою, додаватиме впевненості, що спільно подолаємо цей складний період і повернемося додому відбудовувати свою державу”, – зазначив посол.

Наразі “Радіо Україна” транслюється тільки в інтернеті – на сайті radioukrajina.cz або через мобільний додаток, який транслює радіопрограми (наприклад, radia.cz), зазначили в посольстві.

В ефірі звучить українська музика, а колектив радіоканалу готуватиме авторські програми, випуски новин з України та Чехії. У планах редакції – дитячі передачі та серія консультаційних передач з різними експертами.

Раніше ми розповідали, що серед людей, які приїхали до Чехії з України, більше половини – діти. 80% дорослих – жінки. При цьому Прага прийняла 25 відсотків з усіх біженців, які втекли від війни в Україні.

 

InfoPost.Media

Фото: Embassy of Ukraine in Prague / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі