fbpx
23 Квітня, 2022

У Чехії українських біженців переселятимуть з готелів та пансіонатів перед початком туристичного сезону

У Чехії українських біженців переселятимуть з готелів та пансіонатів перед початком туристичного сезону

Для частини українських біженців, які проживають у готелях та пансіонатах Чехії, доведеться шукати новий притулок до початку літнього туристичного сезону. Контракти на проживання для сотень людей закінчаться в окремих регіонах навіть до травня.

Регіони готуються до необхідності переселення біженців та з’ясовують кількість контрактів, що закінчуються. Також визначають альтернативні можливості розміщення, пише портал novinky.cz.

Знімок екрана 2022 04 23 о 09.10.29

До прикладу, Регіональний центр допомоги біженцям з України в Устійському регіоні поки що шукав нове житло лише для кількох біженців з України. Проте на початку травня біженці змушені будуть переселитися переселяться з трьох об’єктів, повідомив ČTK речник обласної пожежної охорони Лукаш Марван.

“Ми знайдемо їм нове житло”, – запевнив він.

Переселення біженців у зв’язку з запланованим туристичним сезоном поки що було актуальним лише в Центральній Чехії. Біженцям вдавалося негайно знаходити нове житло, сказав Давид Шіма, речник офісу губернатора Центральної Чехії. Область уклала понад 200 договорів з постачальниками комерційного розміщення. При укладанні договорів влада регіону перевіряє тривалість перебування і пропозиція проживання має становити не менше 90 днів.

Кількість українських біженців, які розміщені в готелях і пансіонатах в регіоні Градец-Кралове, становить приблизно 330 осіб.

“Вони будуть змушені звільнити готель наприкінці травня через початок сезону. Якщо ситуація не зміниться, ми зможемо надати цим людям житло за нинішніх умов через Регіональний центр допомоги біженцям з України”, – сказав регіональний речник Ден Лехманн.

У складнішому становищі знаходиться Ліберецький край, який займає друге місце після Праги за кількістю розміщених біженців з України на душу населення. Більшість із них знаходиться в рекреаційних зонах.

“За попередньою інформацією, наприкінці червня в регіоні перебуває близько 1550 осіб”, – повідомив ČTK речник регіонального офісу Філіп Трдла.

За словами директора обласної пожежної охорони Яна Гадрболця, поки невідомо, скільком біженцям доведеться переїхати. За його словами, в області налічується близько якраз 1500 вільних ліжок, які можна використовувати.

У Південно-Моравському краї біженці з України зайняли близько 3200 ліжок у готелях та пансіонатах.

“У 26 готелях та пансіонатах 30 квітня закінчується договір, щодо поселення українських біженців. Це стосується 605 осіб”, – розповіла речниця Південно-Моравського краю Алена Кноткова.

За її словами, працівники кризового відділу регіонального офісу встигають знаходити місця для проживання в інших готелях, пансіонатах чи гуртожитках середніх шкіл.

“Перевага надаватиметься родинам”, – додала Кноткова.

Краща ситуація в регіоні Злін, який має контракти з операторами готелів та пансіонатів приблизно на 1800 ліжок для біженців.

“Приблизно на 1500 ліжок договір укладено до кінця цього року, решта угод на приблизно 300 ліжок будуть узгоджені протягом травня”, – повідомила речниця офісу керівника краю Соня Лічкова.

Вона додала, що якщо цього вимагатиме ситуація, в області будуть знайдені додаткові місця для проживання, які можна використовувати.

Нагадаємо, що з початку російського вторгнення до роботодавців у Чехії працевлаштувалися понад 12 600 українців. Найчастіше це на посадах у виробництві, логістиці чи послугах. Зараз на обліку бюро праці перебуває майже 8400 українських біженців.

 

InfoPost.Media

Фото: novinky.cz


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі