fbpx
08 Квітня, 2022

У Чехії вже знайшли офіційну роботу більше 12,6 тисяч біженців з України

У Чехії вже знайшли офіційну роботу більше 12,6 тисяч біженців з України

У березні рівень безробіття в Чехії знизився до 3,4%, а без роботи залишаються майже 253 тис. осіб. Частину вакансій в ряді галузей чеської економіки вже зайняли біженці з України.

У порівнянні з минулим роком кількість безробітних знизилась на 10,5 тисяч осіб, а роботодавці запропонували 360 168 вакансій. Про це з посиланням на дані Бюро праці Чеської Республіки пише портал aktualne.cz.

“Наразі роботодавці шукають нових працівників у сільському та лісовому господарстві, будівництві, логістиці та інших галузях. Вони також зацікавлені в кваліфікованих майстрах та виробничих робітниках”, –  зазначив генеральний директор Бюро праці Чеської Республіки Віктор Наймон (Viktor Najmon).

Dap91f984 100736 3783583

За даними відомства, стан ринку праці в найближчі місяці залежатиме, зокрема, від розвитку ситуації з пандемією, а також від війни в Україні. За наявними даними, з початку російського вторгнення до роботодавців у Чехії працевлаштувалися понад 12 600 українців. Найчастіше це на посадах у виробництві, логістиці чи послугах. Зараз на обліку бюро праці перебуває майже 8400 українських біженців.

За словами Наймона, до Чехії приїжджають переважно жінки з дітьми, які в першу чергу займаються наданням догляду за дітьми та проживанням. Однак згодом їх цікавить можливість заробітку. Вони шукають більше короткострокової роботи, бо вірять, що скоро повернуться додому.

“Тому, навіть якщо вони мають вищу чи спеціалізовану кваліфікацію, вони також цікавляться робочими професіями. З огляду на дітей, українці також віддають перевагу однозмінній роботі”, – додав Наймон.

Нагадаємо, у зв’язку з прибуттям у Чехію біженців з України поліція зареєструвала 500 заяв про злочини та розпочала 138 кримінальних проваджень. У деяких випадках це дійсно зловживання становищем біженців чи випадки пограбування біженців. Але є злочини, у яких винуваті самі українці.

 

InfoPost.Media

Фото: idnes.cz


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі