fbpx
29 Березня, 2022

У Чехії архітектори запропонували зробити для переселенців, які живуть у спортзалах, модульні будинки

У Чехії архітектори запропонували зробити для переселенців, які живуть у спортзалах, модульні будинки

“Ми не можемо дозволити людям, які тікають від війни в Україні, опинитися в наметових містечках чи спортзалах”. Про це йдеться у зверненні архітекторів з чотирьох архітектурних компаній Чехії, які мають намір спроектували модульні та економні будинки для українських переселенців.

Архітектори визнають, що проектовані ними будинки, безумовно, не можуть замінити соціальне житло. Причина в тому, що вони не відповідають чинним будівельним, протипожежним та гігієнічним нормам, пише Novinky.cz.

“Але це точно краще, ніж жити десь у наметі. А враховуючи, скільки ще людей може втекти з України, у нас можуть виникнути великі проблеми з їх проживанням. Робити наметові містечка, які перетворюються на гетто, – це те, чого нікому не хочеться”, – розповів Павол Гріз із студії Molo architects, який був ініціатором ідеї.

модульні будинки для переселенців у Чехії

Архітектори кажуть, що матеріал для будівництва соціального будинку можна отримати з будь-якого будівельного матеріалу.

“Насправді це свого роду пазл з фанери або OSB. Крім того, будівельні базари переповнені непотрібними будівельними матеріалами, які вже були у використанні. Їх можна придбати за дуже малі кошти”, – каже Гріз.

Архітектори підрахували, що один будинок на трьох людей коштуватиме всього 300 тисяч крон без врахування роботи. Зібрати такий будинок можна за два-чотири дні. При цьому наголошується, що цей кошторис не вигаданий. Архітектори, крім усього іншого, мають п’ятнадцятирічний досвід роботи з будівництва модульних будинків.

Ідея полягає в тому, що просту будівлю з елементарними сантехнічними приміщеннями можна було б побудувати в будь якому населеному пункті. За словами архітекторів, людей, які втікають від війни, безперечно краще розселити по всій Чехії.

“Якщо в селі буде лише дві матері і четверо дітей, то місцеві сприймуть їх інакше, аніж повний гуртожиток для українців-втікачів”, — каже Гріз.

За словами архітекторів, перевага в тому, що після того, як житло перестане виконувати своє призначення, будинки можна розбирати і використовувати повторно.

“Згодом ці будинки можна перетворити на клуби, роздягальні біля ставка чи біля басейну. Оскільки все це базується на модулях, його можна складати та переставляти так, як захочеться. Термін служби такої споруди не менше п’яти років. Але якщо вона зроблена правильно, то легко може прослужити в п’ять разів довше”, – впевнений Гріз. – “Ми знаємо, як зробити будинок швидко та дешево, адже суть полягає в тому, щоб забезпечити швидке та гідне житло”, – додав Гріз.

Окрім Molo architekti, до проекту “Будинки ClickHome” долучилися архітектурні компанії Esté architekti, Světlík Sedý Štefl та Projektil architekti.

Нагадаємо, Чехія майже вичерпала свої можливості для розміщення біженців з України і влада просить Європейський Союз надати 25 модульних житлових баз.

 

InfoPost.Media

Фото: ClickHome domky


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі