fbpx
02 Лютого, 2022

Туризм об’єднує: більше третини українців минулого року подорожували Україною

Туризм об’єднує: більше третини українців минулого року подорожували Україною

Дослідження Державного агентства розвитку туризму України (ДАРТ) показали зростання інтересу українців до внутрішнього туризму. Так, за даними агентства, майже 38% українців подорожували Україною у 2021 році.

При цьому в середньому мандрівники витрачали за подорож близько 6 тис. грн. Про це повідомила голова ДАРТ Мар’яна Олеськів на презентації результатів опитування.

внутрішній турист

При цьому, за її словами, українські туристи більш вимогливі до рівня сервісу, ніж мандрівники з-за кордону. Так, показник рівня лояльності туристів до українських дестинацій становив 37 балів.

Як свідчать результати опитування, 37% опитаних подорожували із сім’єю, 22% – з партнером, 21% – наодинці, 17% – з друзями. У складі туристичної групи у поїздки вирушили приблизно 1% українців.

При цьому серед молоді 15-24 років подорожували 49% опитаних, 25-34 роки – 49%, 35-44 роки – 44%, 45-54 роки – 34%, 55-64 роки – 26%, понад 65 років – 14%.

В основному метою подорожей для українців є відпустка, відпочинок та дозвілля. Про це повідомили 68% опитаних внутрішніх туристів. 48% віддали перевагу пляжному туризму, 36% – екскурсійному, 17% – гірськолижним курортам, 14% – лікувально-оздоровчим закладам.

Натхнення для подорожей по Україні мандрівники черпають в основному з соцмереж та порад родичів і знайомих. Так, для 50% опитаних саме соцмережі стали джерелом інформації, 40% опитаних локації порадили друзі та родичі, 33% шукали цікаві маршрути на інтернет-сайтах, а 21% – на YouTube.

Фактори подорожі

За даними ДАРТ, 83% респондентів планують подорожувати самостійно, використовуючи поради близьких (31%), YouTube (23%), соцмережі та пошукові системи (по 22%), навігатори та карти (19%), ресурс booking.com (16%).

Подорожували українські туристи в основному власним транспортом (57%). Інші засоби були менш популярними – автобусом їздили 26% опитаних, а Укрзалізницею скористались 25% респондентів.

Серед місць розміщення найпопулярнішими у 2021 році стали орендовані апартаменти (26%) та готелі (25%). Водночас 7% мандрівників віддають перевагу бюджетним готелям, 7% – “4 зірки”, 7% – “три зірки”, 3% – “п’ять зірок” й 1% туристів зупиняються в дво- та однозіркових готелях.

Нагадаємо, що на Закарпатті після 15 років простою можуть відновити залізничне сполучення з Румунією. Це дозволить не тільки налагодити транскордонне співробітництво, а й з’єднати прямим рейсом крайні точки Закарпатської області.

 

InfoPost.Media

Титульне фото з відкритих джерел, інфографіка – ДАРТ


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі