14 Квітня, 2022

Фейк: румунське відділення Червоного Хреста припинило допомогу Україні через корупцію на Одещині

Фейк: румунське відділення Червоного Хреста припинило допомогу Україні через корупцію на Одещині

Проросійські телеграм-канали в Україні з подачі російського військового репортера державної компанії “ВГТРК” Євгенія Поддубного розповсюдили фейк про нібито припинення поставок гуманітарної допомоги румунським відділенням Червоного Хреста. Таке рішення прийняли нібито через крадіжки продовольства і медикаментів з боку високопосадовців Одеської військової адміністрації.

Повідомлення підхопили і російські медіа, які повідомляють, що “корупціонери, користуючись службовим становищем, спрямовують румунську гуманітарку на підконтрольні їм склади, а потім не видають населенню та реалізують через роздрібні торговельні мережі”. Про це пишуть дослідники проекту Mediamonitoring.

Rectangle 34

Однак, за даними фактчекерів, на офіційних сторінках румунського відділення Червоного Хремат немає жодної заяви щодо випадків корупції та припинення поставок гуманітарної допомоги. Натомість одна з останніх публікацій підтверджує відправку 1 квітня четвертого конвою із гуманітарною допомогою до Одеської області. Червоний Хрест передав 272 тонни товарів першої необхідності на суму понад 350 тис. євро, зібрану жителями та компаніями 13 повітів Румунії.

У Координаційному гуманітарному штабі Одеської області не виключають поокремі випадки продажу гуманітарної допомоги, отриманої з-за кордону. Однак це випадки, які не стосуються гумдопомоги, яка прибуває через гуманітарний штаб, організований обласною владою.

Крім того, за словами начальника штабу Олексія Чорного, часто супермаркети закуповують продукцію за кордоном і чатсину партії віддають у якості гуманітарної допомоги. Тоді місцеві жителі, побачивши подібні товари на полицях магазину, заявляють про нібито продаж “гуманітарки”.

Варто додати також, що з березня 2022 року в Україні посилено відповідальність за незаконне використання гуманітарної допомоги.


Нагадаємо також, що Україна обговорює з Румунією можливість експорту української сільськогосподарської продукції через порт Констанца. Таке рішення важливе тому, що через вторгнення російських військ українські порти виявились заблокованими.

 

InfoPost.Media

Фото: Mediamonitoring


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі