fbpx
19 Квітня, 2022

У Румунії спростували інформацію Міноборони РФ про “найманців в Україні”

У Румунії спростували інформацію Міноборони РФ про “найманців в Україні”

У Міністерстві оборони Росії заявили про те, що в складі так званих “добровольчих батальйонів під егідою ЗСУ” в Україні можуть перебувати громадяни Румунії. При цьому російські медіа викривили інформацію та вказали навіть точну кількість румунських “найманців” – 1500 осіб.

Частина з них, за повідомленням Міноборони країни-окупанта, зараз заблоковані на території комбінату “Азовсталь”. Про маніпуляцію повідомили дослідники проекту Mediamonitoring.

Безымянный 1

У відповідь на російську заяву, міністр оборони Румунії Васіле Данку назвав звинувачення росії щодо переміщення частини румунських найманців в Україну пропагандистським процесом та неправдивою інформацією.

“Ми не можемо перевірити, чи є іноземні громадяни в Росії чи Україні… Ми не можемо знати, хто туди потрапив і з якою метою. Ми знаємо потік (людей – ред.) в Україну, люди не їздили в Україну за цей період, у нас є точна статистика… Це інформація для необізнаних громадян”, – заявив міністр.

Слід зазначити, що в Україні на початку березня запрацював сайт fightforua.org, який містить всю необхідну інформацію для громадян іноземних держав, які хочуть приєднатися до Інтернаціонального легіону оборони України.

Указом Президента Володимира Зеленського з 1 березня 2022 року був запроваджений безвізовий режим в’їзду в Україну для громадян іноземних держав, які бажають вступити до Інтернаціонального легіону оборони України, крім громадян держави-агресора.

Ще раніше з’явилось повідомлення радника глави Офісу президента України Олексія Арестовича про те, що іноземний легіон добровольців для оборони України вже сформовано.

До цього проросійські телеграм-канали в Україні з подачі російського військового репортера розповсюдили фейк про нібито припинення поставок гуманітарної допомоги румунським відділенням Червоного Хреста. Таке рішення прийняли нібито через крадіжки продовольства і медикаментів з боку високопосадовців Одеської військової адміністрації.

 

InfoPost.Media

Фото: Mediamonitoring


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі