24 Березня, 2022

Словаччина відповіла на ультиматум Росії про заборону постачання С-300 Україні

Словаччина відповіла на ультиматум Росії про заборону постачання С-300 Україні

Відправка Словаччиною системи протиповітряної оборони С-300 в Україну порушила б угоду 1990 року між Чехословаччиною та тодішнім Радянським Союзом, заявив міністр закордонних справ Сєргєй Лавров.

Угода, на яку посилається Лавров, дійсно забороняє Словаччині передавати або продавати систему С-300 іншій країні. Словаччина отримала систему С-300 через розкол Чехословаччини в 1993 році. Чехословаччина отримала систему від Радянського Союзу в 1990 році, пише Еuractiv.

“Я хочу нагадати всім країнам, які розглядають такий крок, що радянські системи та системи, вироблені в Росії, розміщуються в цих країнах відповідно до міжурядових угод. Також вони мають сертифікат користувача, який забороняє їх продаж або відвантаження в треті країни”, – зазначив Лавров.

Cna

Лавров уже заявив, що Росія не “дозволить” Словаччині постачати Україні систему С-300. За його словами, будь-які військові поставки Україні будуть розглядатися як “законна військова ціль”. Однак жодного разу при вживанні терміну “законна військова ціль” керівництво Російської Федерації не послалось на відповідні норми, які його визначають.

Однак можливе порушення старої угоди не турбує міністерство оборони Словаччини.

“Словацька Республіка сама буде вільно обмірковувати, як використовувати власне військове майно у спосіб, який найкращим чином відповідає інтересам оборони Словацької Республіки”, – заявили в міністерстві.


Крім того в словацькому МО знову закликали до негайного виведення російських військ з України.

Словаччина ще не вирішила, чи відправить в Україну систему С-300. За останніми даними, переговори на цю тему, зокрема зі США, ще тривають.

Варто додати також, що з-поміж країн-членів ЄС Словаччина чи не найбільше залежить від російської нафти та газу. Тому поки інші європейські країни роблять конкретні кроки щодо альтернативних поставок, Словаччина все ще вагається.

 

InfoPost.Media

Фото: novinky.cz


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі