У Словаччині заявили про можливість розміщення частини вимушених переселенців з України, які зупинились у Чехії. Готові тут і надати першу роботу тим, хто її потребуватиме.
За словами прем’єр-міністра Словацької Республіки Едуарда Геґера, українці матимуть змогу працювати на посадах, які роботодавці вже давно не можуть зайняти місцевими робітниками. Про це пише видання Dennikn.
“Сьогодні ми є переважно транзитною країною для українців. Але Словаччина готова допомогти Чехії з напливом біженців”, – заявив словацький прем’єр.
Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала минулого тижня заявив, що його країна вже на межі через кількість біженців, яких могли тут прийняти без особливих проблем.
“Якщо, наприклад, Чехії це буде потрібно, ми можемо (запропонувати) відвезти цих людей до Словаччини”, – сказав Геґер.
З початку війни в Україні через кордон до Словаччини до ЄС потрапило понад чверть мільйона переселенців, близько 45 тисяч подали заявки на отримання статусу тимчасового притулку.
“Ми зараз транзитна країна. Громадяни України їдуть в інші країни, до Чехії, до Німеччини, мабуть, за баченням кращого життя. Якість життя в цих країнах вища”, – сказав Геґер. – “Але у нас є 80 тисяч вакансій (на підприємствах). Ми можемо залучити людей, які мають бажання тут працювати. Це, звісно, сумно для України, але це хороша новина для Словаччини, тому що вони зможуть заповнити робочі місця, які ми давно не знали ким заповнити”.
Раніше ми розповідали історію про те, як у польському Вроцлаві біженцям з України допомагають безпритульні. 20 чоловіків із притулку Святого брата Альберта стали волонтерами у спортивно-розважальному залі “Hala Orbita”, де розмістили 350 місць для проживання тимчасових переселенців з України.
Фото: kafkadesk.org
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.