20 Березня, 2022

“Відчуваємо себе потрібними”: у польському Вроцлаві безпритульні допомагають українським переселенцям

“Відчуваємо себе потрібними”: у польському Вроцлаві безпритульні допомагають українським переселенцям

У Вроцлаві біженцям з України допомагають безпритульні. 20 чоловіків із притулку Святого брата Альберта стали волонтерами у спортивно-розважальному залі “Hala Orbita”, де розмістили 350 місць для проживання тимчасових переселенців з України.

За словами безпритульних, тут вони відчувають себе потрібними, пише RMF24.

“Я допомагаю, тому що відчуваю обов’язок. Я сам перебуваю в центрі Альберта, тому хотів би допомогти іншим. Вони мені допомагають, то чому б мені не допомогти комусь іншому”, – каже Марцін (Marcin), один із волонтерів.

Fonh5v5wyagb9by

Інший волонтер – українець Олег. Він у Польщі вже понал 20 років, а тут виступає ще й перекладачем, оскільки володіє кількома мовами.

“Ми від цього не маємо користі. Я не хочу нічого брати і навіть не думаю про це. Я просто допомагаю і відчуваю деяке полегшення. Я не хочу повертатися в притулок, ніхто не хоче. Тому тут деякі навіть ночують. Тут відчуваєш, що ти комусь потрібен”, – пояснює він.

За словами керівника притулку Святого брата Альберта у Вроцлаві Мацея Гудра (Maciej Gudra), їхні волонтери допомагають організовувати харчування, побут переселенців та розвантажувати автомобілі з гуманітарною допомогою.


“Вони надають допомогу щодня. Коли вони бачать, що жінка несе важку валізу, вони просто біжать і допомагають, щоб їй не довелося його нести”, – каже він.

Fn5cz7gxwaq 14w

Також у Вроцлаві планують почати працевлаштування тимчасових переселенців. Так, близько десятка людей зможуть отримати роботу на залізничному вокзалі. Їх фінансуватиме Вроцлавське воєводство.

Нагадаємо, українці та поляки, які блокують перетин польсько-білоруського кордону транзитними вантажівками до РФ, домоглись повністю зупинити їх проїзд за минулу добу. Так, за словами представниці ініціативної групи Наталки Панченко, за цей час кордон не перетнула жодна фура з товарами.

 

InfoPost.Media

Фото: Paweł Pyclik / Twitter


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі