07 Квітня, 2022

Росіяни масово переносять бізнес до Сербії

Росіяни масово переносять бізнес до Сербії

За період з початку війни в Україні у Сербії відкрили 288 компаній, засновниками або власниками яких є громадяни Росії. Сербія залишилась однією з небагатьох країн, з якої ще можна вести бізнес як з Росією, так і з Заходом.

Новостворені російські фірми зареєстровані у сферах програмування, роздрібних продажів, бізнес-консалтингу та менеджменту, ІТ-консалтингу, пише сербський портал N1.

Rs 10 800x450

Крім того свій бізнес до Сербії перенесли і шестеро українських бізнесменів. Новостворені українські компанії зареєструвалися, щоб надавати консалтингові, кейтерингові та транспортні послуги.

“Ми маємо велику хвилю перереєстрації російських компаній з України, а також українців. Отже, Сербія розглядається як перехідне рішення для цього малого та середнього бізнесу. Вона могла би стати постійним місцем для багатьох, хто хоче працювати, тому що це не припиниться за один рік”, – наголошує Душан Яніч (Dušan Janjić) з Форуму етнічних відносин.

Однак, на думку експертів, через недотримання санкцій ЄС Сербія вже має погану репутацію на Заході.

“Можна помітити, що Сербія отримує економічні вигоди від своєї політики, яка не засуджує російську агресію. Це, безумовно, віддаляє Сербію від Європейського Союзу, на думку європейських країн, на думку європейської влади”, – сказав економічний журналіст Міят Лакичевич (Mijat Lakićević).


Дані реєстрів показують, що в Сербії 876 компаній повністю або частково належать росіянам. Більшість акціонерних товариств також належить Росії, зокрема Serbian Oil Industry (NIS), YUGOROSGAZ, Lukoil Serbia.

Варто додати, що у Сербії також працюють 173 компанії, які належать громадянам України та українським компаніям, а також 96 підприємців.

Додамо, що раніше засновник та власник інтернет порталу Seznam.cz, який є головним ресурсом-пошуковцем у Чеській Республіці, один з найбагатших чеських підприємців Іво Лукачович оголосив про пожертву для України у розмірі 100 мільйонів чеських крон.

 

 

InfoPost.Media

Фото: Еuractiv


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі