07 Квітня, 2022

Власник Seznam.cz пожертвував Збройним силам України понад 4 мільйони євро

Власник Seznam.cz пожертвував Збройним силам України понад 4 мільйони євро

Засновник та власник інтернет порталу Seznam.cz, який є головним ресурсом-пошуковцем у Чеській Республіці, один з найбагатших чеських підприємців Іво Лукачович оголосив про пожертву для України у розмірі 100 мільйонів чеських крон.

Лукачович пообіцяв направити цю суму для закупівлі зброї для України, повідомляє Novinky.cz. В перерахунку – це близько 4 млн євро.

Іво Лукачовіч

Про пожертву бізнесмен заявив після побачених кадрів з Бучі під Києвом, де після відходу російських солдат виявили сотні загиблих мирних жителів. Про свій намір Лукачович повідомив у Twitter у понеділок.

“Я, напевно, ніколи не зможу викинути з голови кадри різанини у Бучі. Тому я відправляю 100 млн крон особистих коштів посольству України в Чехії на купівлю зброї для героїчної української армії” – написав Лукачович. – “Чим скоріше будуть прогнані ці російські безмозкі виродки, тим більше безневинних дітей, жінок і мирних жителів буде врятовано”.

В українському посольстві у Чехії прокоментували подарунок чеського бізнесмена.

“Це дуже важливо. Недостатньо говорити про військові злочини Росії в Україні. Нам потрібно максимально посилити наших захисників, щоб вони якнайшвидше звільнили всі українські міста від окупантів”, – йдеться у заяві.

Нагадаємо, перші кадри з вулиць Бучі облетіли світ у п’ятницю, невдовзі після звільнення міста українськими військовими. Протягом вихідних були оприлюднені додаткові фотографії та записи, що документують нелюдське поводження Росії з цивільними. За словами міського голови Анатолія Федорука, сотні людей довелося поховати в братській могилі.

Ще на початку березня співробітники Seznam.cz пожертвували понад 330 тисяч крон організації SOS Ukrajině Člověka, а Лукачович особисто віддав цій же організації 23 мільйони крон.

Потім власник Seznam.cz виділив ще 100 мільйонів крон на підтримку українських біженців у Чехії. У цю суму входить фінансова підтримка вітчизняних асоціацій та організацій, які планують працювати з біженцями в поточних чи майбутніх проектах. Також профінансують заходи, спрямовані на конкретні групи населення щодо навчання дітей чи сприяння працевлаштуванню.

“Ми припускаємо, що люди, які тікають з України, розглядають Чехію як одне з можливих місць проживання, де вони або будуть тимчасово, або залишаться назавжди. Тому ми хочемо допомогти з їм з інтеграцією у чеську економіку та суспільство”, – пояснив власник Лукачович.

Нагадаємо, депутати Чеського парламенту визнали голодомор в Україні у 1932-1933 роках геноцидом українського народу. На пленарному засіданні також порівняли цей період із нинішньою ситуацією в Україні, яка вже понад місяць протистоїть російській агресії.

 

InfoPost.Media

Фото: Telex


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі