fbpx
23 Травня, 2022

Поляки отримають “особливий статус” в Україні – Зеленський

Поляки отримають “особливий статус” в Україні – Зеленський

Полякам в Україні буде надано “особливий правовий статус”, подібний до того, який отримують українці, які рятуються від російської війни, в’їжджаючи до Польщі. Відповідний законопроект президент України Володимир Зеленський пообіцяв внести на розгляд парламенту.

Таке рішення озвучили після візиту 22 травня президента Польщі Анджея Дуди до Києва, повідомляє польське агентство PAP.

“Ми маємо розглянути польський закон про тимчасово переміщених в Україну людей, який фактично робить громадян України рівними з громадянами Польщі, за винятком права голосу. З ініціативи президента аналогічний законопроект (щодо польських громадян) тепер буде прийнято в Україні”, – повідомив прес-секретар Зеленського Сергій Нікіфоров.

026 Andrzej Duda Ukraina Parlament Zelenski 20220522 Js 6920

Разом з тим, за словами Нікіфорова, ще зарано обговорювати деталі проекту, над яким працює МЗС. Володимир Зеленський заявив, що законодавча процедура буде розпочата “якнайшвидше”, повідомляє “Громадське” з посиланням на Ольгу Совгирю, народного депутата від президентської партії “Слуга народу” (СН).

Під час спільної конференції з Дудою Зеленський підтвердив свої плани подати проект до парламенту. Він припустив, що особливий статус, який Україна надасть полякам, буде виразом вдячності польському народу.

Згідно з новим законом, за словами Зеленського, поляки на території України отримають “ті самі права, які отримали українці в Польщі”.

Варто додати, що з 24 лютого, за даними польських прикордонників, польський кордон перетнули близько 3,53 мільйона українських біженців. У березні посольство Польщі в Києві приблизно оцінило кількість поляків, які проживають в Україні, у “кілька сотень, ймовірно, майже тисяча”.

Нагадаємо, за квітневим опитуванням, поляки майже одностайно прихильно ставляться до того, що Польща приймає біженців з України. Впевненість, що їхня країна має прийняти вимушених переселенців, висловлюють 91% респондентів (у березні таких було 94%). Протилежної думки дотримуються лише 4%.

 

InfoPost.Media

Фото: Jakub Szymczuk/KPRP /PAP


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі