fbpx
28 Квітня, 2022

91% поляків підтримує допомогу українським біженцям – СОЦОПИТУВАННЯ

Поляки майже одностайно прихильно ставляться до того, що Польща приймає біженців з України. Впевненість, що їхня країна має прийняти вимушених переселенців, висловлюють 91% респондентів (у березні таких було 94%). Протилежної думки дотримуються лише 4%.

Про це свідчать результати опитування CBOS, опубліковане польським агентством PAP.

українські біженці в Польщі

За даними дослідження, другий місяць поспіль прихильне ставлення до прийому Польщею біженців з України залишається майже одностайним.

При цьому 75% респондентів стверджують, що люди, які приїхали з України, рятуючись від війни, живуть по сусідству. Майже п’ята частина (19%) стверджують, що за їх місцем проживання переселенців немає, а решта (6%) не знають про це.

 


Варто додати, що з початку війни до Польщі прибули 3 мільйони українців. Ще 904 тисячі повернулись в Україну. 


 

Серед тих поляків, які живуть по сусідству з українськими біженцями, приблизно вісім із десяти респондентів сприймають їх позитивно (82% усіх поляків). Кожен дев’ятий респондент оцінив своє ставлення як байдуже (11%) і лише деякі – як негативне (2%).

При цьому поляки розділились у думках, наскільки довго українці затримаються у їхній країні. Так, віра в те, що біженці повернуться в Україну, коли війна закінчиться, переважає мінімально (45% проти 40%).

Дві третини поляків (67%) вважають, що допомоги, яку країна пропонує біженцям з України, достатньо. Серед решти людей, які мають конкретну думку щодо цього питання, частіше вважають, що допомоги забагато, ніж те, що її замало (18% проти 7%).

Більшість респондентів позитивно сприймають дії польської держави щодо біженців (79% проти 16% протилежної думки). Ще краще оцінюється залучення органів місцевого самоврядування (83% проти 5%) та неурядових організацій (85% проти 2%).

* Опитування проводилося з 28 березня по 7 квітня 2022 року на вибірці з 1030 осіб (у тому числі: 54,8 відсотка за методом CAPI, 28,3 відсотка – CATI та 16,9 відсотка – CAWI).

Однак варто додати, що Польща звернулася до Європейського Союзу з проханням про фінансування витрат допомоги мільйонам біженців з сусідньої України.

 

InfoPost.Media

Фото: PAP


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі