11 Травня, 2022

Польського посла викликали до російського МЗС через інцидент 9 травня у Варшаві

Польського посла викликали до російського МЗС через інцидент 9 травня у Варшаві

Посла Польщі в Росії Кшиштофа Краєвського викликали до Міністерства закордонних справ у Москві. Такий виклик зумовлений протестом демонстрантів з польськими та українськими прапорами, під час якого облили червоною фарбою російського посла у Польщі.

Інцидент стався під час покладання послом Росії Сєргєєм Андрєєвим квітів до Мавзолею радянських воїнів у Варшаві.

Dntg 1nw0aa6gms 1300x820

Польські ЗМІ припускають, що послу можуть висловити різкий протест після того як Росія вимагала від польської влади організувати церемонію покладання квітів перед Мавзолеєм радянських солдатів 9 травня. Потім більшу частину дня у Варшаві тривала акція протесту кількох десятків поляків та українців, які зупиняли бажаючих покласти там квіти. Вимоги росіян не були виконані.

Наразі невідомо, чи наважиться російське МЗС на більш радикальні дії, наприклад на видворення польських дипломатів чи навіть самого посла з Росії.

“Що стосується наших відносин з Російською Федерацією, то ми знаємо, що посла Польщі в Москві викликали в МЗС РФ, і я не буду тут випереджати факти. У міжнародних відносинах завжди діє принцип взаємності”, сказав глава польської дипломатії Збігнєв Рау.

За його словами, польська сторона намагалася “переконати російську сторону в безпідставності демонстрації, яку хотіло організувати посольство” у Варшаві 9 травня.


Раніше посла Краєвського викликали до Міністерства закордонних справ у Москві на початку квітня, коли Польща вислала 45 росіян з дипломатичними паспортами, яких назвали шпигунами.

Крім того з 9 травня, як стверджують польські ЗМІ, у Польщі лунають заклики до висилки російського посла Андрєєва і послаблення дипломатичних відносин з Росією. Наразі кроків у цьому напрямку поки немає, але багато залежить від дій російського МЗС сьогодні.

Нагадаємо, під час святкування свята Третього травня (прийняття Конституції Речі Посполитої) президент Анджей Дуда на Замковій площі сказав, зокрема, про солідарність з Україною. Його промову відразу ж інтерпретували в Росії, акцентувавши увагу на територіальних претензіях Польщі до України.

 

 

InfoPost.Media pа матеріалами Rzeczpospolitа, RMF24

Фото: EZaharievaMFA / Twitter


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі