fbpx
06 Травня, 2022

Російський експрезидент продовжив наратив про зазіхання Польщі на територію України

Російський експрезидент продовжив наратив про зазіхання Польщі на територію України

Під час святкування свята Третього травня (прийняття Конституції Речі Посполитої) президент Анджей Дуда на Замковій площі сказав, зокрема, про солідарність з Україною. Його промову відразу ж інтерпретували в Росії, акцентувавши увагу на територіальних претензіях Польщі до України.

Про це повідомляє Rzeczpospolitа.

– Україна, сподіваюся, буде десятиліттями, а дай Боже і століттями, братньою державою для Республіки Польща. Між нею і Польщею – як пророчо сказав Президент Володимир Зеленський – не буде кордону, ми будемо жити разом на цій землі, відбудовуючи себе і будуючи наше спільне щастя і спільну силу, яка дозволить нам протистояти кожній небезпеці, і на яку всі боятимуться нападати в майбутньому і боятимуться їй загрожувати”, – сказав польський президент.

1643286927 Дмитро Медведєв

У Росії ж використали слова Анджея Дуди для компрометації польсько-українських відносин. Влада в Кремлі продовжила наратив про плани Польщі захопити Західну Україну.

Спочатку з цього приводу виступив речник Кремля Дмітрій Пєсков. На прес-конференції він заявив, що Польща становить загрозу територіальній цілісності України.

Подібним чином прокоментував це і колишній президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв.

“Президент Анджей Дуда офіційно підтвердив територіальні претензії до України. Маски скинуті. Він заявив, що десятиліттями, навіть століттями не буде кордону між Польщею та Україною”, – написав він у Telegram. – “Польська національна самосвідомість явно набула сили в умовах глибокої кризи в сусідній країні, яку переслідують оманливі уряди київського режиму. А разом з цим їхні територіальні апетити постійно зростають”, – сказав заступник голови правління Ради Безпеки Росії.

Медведєв стверджує, що Польща “спрагла до землі”.

“Незалежно від того, які заклинання каже цей самий Дуда, ми говоримо про фактичну анексію територій Західної України Польщею. Землю копають повільно, але невблаганно. Не зникли фантомні болі, які мучили поляків протягом кількох століть. Історичні, під прикриттям агресивної антиросійської риторики та фальшивих мантр про спільне щастя з “безмежною” Україною. Помститися за численні розділи Польщі”, – додав він.

За словами Мєдвєдєва, “це уявне братерство не принесе українцям нічого, крім остаточної втрати державності.

Ще у березні Росія почала масово лякати поляків фейками, щоб зменшити їх підтримку переселенців з України. Зокрема поширюються повідомлення начебто про те, що мігранти скоюють злочини.

 

InfoPost.Media

Фото: AFP


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі