fbpx
05 Липня, 2023

Подарунок для Путіна: словаки та чехи запустили збір на виробництво машини для розмінування Bozena 5 для України

Подарунок для Путіна: словаки та чехи запустили збір на виробництво машини для розмінування Bozena 5 для України

Словаки та чехи у рамках ініціативи Darček pre Putina («Подарунок для Путіна») зібрали понад 264 тис. євро та замовили виробництво машини для розмінування Bozena 5 для Збройних Сил України. Зібрана сума становить приблизно 40% від загальної цільової суми збору. На запуск такого збору ініціаторів надихнули приклади розмінування полів українськими фермерами за допомогою переоснащених сільськогосподарських тракторів.

Ініціативу запустили 8 травня, а зробити свій внесок бажаючі можуть через платформи www.darcekpreputina.eu та www.donio.sk. Наразі до збору долучились понад 2700 жертводавців. Проєкт також отримав підтримку Міністерства оборони Словацької Республіки.

У соцмережах збір також підтримали відомі чехи та словаки, зокрема колишній віце-прем’єр-міністр і міністр фінансів Словацької Республіки Іван Міклош (Ivan Mikloš). Партнерами збору стали також донорська платформа Donio, Who will help Ukraine, Post Bellum, Aktualne o Ukraine, Team4Ukraine, Support Ukraine Slovakia та Oberih.

356150657 6459561014083042 2844831936659682577 N
Колишній віце-прем’єр-міністр і міністр фінансів Словацької Республіки Іван Міклош. Фото: Darček pre Putina / Facebook

Машина для розмінування Bozena 5 має бути виготовлена ​​не пізніше листопада та доставлена ​​в Україну до кінця року.

«Цільова сума закупівлі обладнання для розмінування словацького виробництва з аксесуарами становить 650 тис. євро. У вартість також входить навчання бригади пожежогасіння (знешкодження вибухонебезпечних предметів) з 10 людей в Україні, обладнання для бригади (елементи балістичного захисту, детектори та другорядне обладнання), а також транспортування до місця призначення. Виробник Way Industries забезпечить також навчання операторів [машини]», – зазначають автори ініціативи «Мир України» (Mier Ukrajine), яка і започаткувала збір Darček pre Putina.

За офіційними даними, загальна площа замінованих територій в Україні внаслідок російської агресії становить 174 тисяч квадратних кілометрів, що удвічі більше, ніж площа Австрії.

«Ми відзначаємо високу солідарність з українцями, які також відстоюють нашу свободу. Ми дуже цінуємо це та докладемо всіх зусиль, щоб зібрати повну суму. Плануємо продовжувати і на великих літніх фестивалях», – розповів Маріан Куліч (Marián Kulich) з ініціативи «Мир Україні».

За словами словацьких інженерів, які служили в місіях ООН, Bozena рятує життя.

«Ми знаємо від командира словацького миротворчого батальйону в рамках місії «блакитних шоломів» і експерта із систем оборони полковника Штефана Янгла (Štefan Jangl), що протягом п’яти років роботи з розмінування в Югославії Bozena була корисною не тільки на мінних полях, а й у населених пунктах. Жоден із шестисот словацьких інженерів не загинув під час складної роботи», – додав Додо Добрік (Dodo Dobrík) з проекту Darček pre Putina.

Darček pre Putina – це громадська ініціатива, заснована чеським бізнесменом і меценатом Далібором Дедеком (Dalibor Dedek). Дедек фінансує витрати, пов’язані з функціонуванням проєкту, а керує ним команда ендавмент-фонду. Ініціативу підтримали Посольство України в Празі, Армія Чеської Республіки та Міністерство оборони Чеської Республіки. Загалом з часу заснування ініціатива зібрала €23 168 141 від 164 903 жертводавців.

Крім збору на машину розмінування Bozena 5 автори ініціативи збирали кошти на придбання мобільних реактивних артилерійських установок, 10 тонн пластичної вибухівки, мобільні ППО, амуніцію, дрони для волонтерів і медиків. Однак найвідомішою стала одна з перших акцій, коли після збору вдалось придбати модернізований танк Т-72 Avenger, якого назвали Томашем.

 

Infopost.Media
Фото: Darček pre Putina / Facebook

Коментарі