fbpx
26 Жовтня, 2022

Курйоз дня: у Чехії скульптуру червоноармійця перетворили на пам’ятник окупанту з пральною машинкою

Курйоз дня: у Чехії скульптуру червоноармійця перетворили на пам’ятник окупанту з пральною машинкою

У чеському місті Літомержице (Litoměřice) невідомі розмалювали постамент пам’ятника червоноармійцям, розташований напроти місцевої початкової школи. Статую облили червоною фарбою, а передня частина основи тепер нагадує пральну машину.

Фото постаменту опублікував Twitter-аккаунт організації Dárek pro Putina (Подарунок для путіна), яка займається збором коштів для підтримки України і ЗСУ.

На запит чеських ЗМІ у місцевій поліції повідомили, що не отримували повідомлень про такого роду події.

Однак фото пам’ятника вже завірусилось в соцмережах.

«Чудова ідея. І все, що для цього потрібно – трохи кольору», – йдеться у коментарях до публікації в Twitter.

«Цю гидоту треба прибрати. Давайте напишемо в Літомержице, щоб статуя зникла з площі. Нехай віддадуть до музею російського фашизму», – зазначив інший користувач.

Мер міста Радек Леві (ANO) заявив, що місто відчистить фарбу та розмістить на статуї знак, який буде вказувати на історичний контекст.

«Це питання порівняно свіже. Технічні служби міста будуть з’ясовувати, чим був забруднений пам’ятник. Відповідно, буде обраний відповідний спосіб видалення, щоб він був ще й не шкідливим для статуї», – сказав він. 

Screenshot 1

ОНОВЛЕНО.

Вже у середу, 26 жовтня постамент пам’ятника зафарбували і пральна машинка зникла.

Під постаментом встановили табличку з написом чеською та українською мовами: «Шановні українці, просимо вибачення за вандала, який плюнув на пам’ять ваших предків, які воювали і полягли в лавах Червоної армії за наше визволення від нацизму».

У міській раді зазначили, що це не ініціатива міських служб. Про це журналістам заявив мер Літомержице Радек Льови (Radek Löwy).

Головним автором скульптури червоноармійця, виготовленої з пісковика, є Отакар Петрош (Otakar Petroš), який належав до Чеської фундації образотворчого мистецтва (ČFVU). Він створив його в 1975 році. У 2011 році місто обговорювало знесення статуї у зв’язку з відновленням садів у цьому місці. Однак міська влада тоді заявила, що пам’ятник має залишитися там на основі міжнародної угоди між Чехією та Росією.

Випадки пошкодження радянських пам’ятників масово почались у Чехії в березні цього року після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У відповідь на російську агресію написи або кольори українського прапора з’явилися у багатьох містах. Так, наприклад, у місті Пржібіслав міська влада вирішила тимчасово зберігати пам’ятник Червоній Армії у сховищі через неодноразовий вандалізм. Відразу ж після нападу Росії на Україну пам’ятник піддавався актам вандалізму. Влада міста вирішила накрити пам’ятник спеціальним захисним каркасом, але і це не допомогло.

Варто додати і про ініціативу, яка опублікувала фото пошкодженого пам’ятника. Організація Dárek pro Putina на початку жовтня за рахунок донатів придбала і передала до України танк T-72 Avenger. Бойову машину, вартістю 33 млн чеських крон (майже 1,4 мл. євро) назвали Томашем, а кошти на нього передали більше 8,5 тисяч чехів.

 InfoPost.Media

Фото: Dárek pro Putina / Twitter, Ondřej Hájek, CTK


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі