fbpx
28 Січня, 2022

Має бути взаємна повага: Сійярто розповів про відносини Угорщини з Росією та Україною

Має бути взаємна повага: Сійярто розповів про відносини Угорщини з Росією та Україною

Видання Magyar Nemzet опублікувало інтерв’ю з угорським міністром закордонних справ і торгівлі Петером Сійярто. У ньому  той пояснив, що в інтересах Угорщини підтримувати “прагматичні нормальні відносини, засновані на взаємній повазі”.

Зокрема хороші відносини з Росією угорський міністр, якого нещодавно нагородили російським орденом, пов’язує з угодою про вакцину Sputnik. Він згадує і той факт, що під час заворушень у Казахстані росіяни допомогли вивезти угорців, які опинилися в цій країні, пише видання.

Петер Сійярто

Питання угорсько-українських відносин також постало у зв’язку з теперішнім загостренням російсько-українських відносин.

Сійярто наприкінці грудня висловив впевненість, що 2022 рік буде кращим для угорсько-українських відносин, ніж минулий рік.

“Зараз я вже не такий оптиміст, я просто ще сподіваюся, тому що надія вмирає останньою”, – тепер каже він у інтерв’ю.

Угорщина продовжує блокувати євроатлантичне зближення України через українські закони, які на їхню думку порушують права меншин та мовні права угорців на Закарпатті.

Угорщина чекає на позитивні кроки від України

На думку Сійярто, який би жест Угорщина не зробила досі, вона не отримала практично жодного позитивного підтвердження у відповідь.

“Наведу приклад: наприкінці минулого року українці попросили провести телефонну розмову з прем’єр-міністром Віктором Орбаном. Президент Володимир Зеленський казав йому все лише найкраще про Угорщину, дуже позитивно змалював майбутнє двосторонніх відносин. А потім, практично одразу після телефонної розмови вніс в український парламент законопроект, що забороняє особам з подвійним громадянство обіймати державні посади. Це означає, що він хоче майже повністю виключити угорців з суспільного життя через приналежність до національних громад”, – зазначив міністр.

Іншим прикладом, який навів Сійярто, стало звернення України щодо реверсного постачання газу в Україну через Угорщину.

“Ми сказали на це “так”, за перші три місяці року стало можливим транспортувати 700 мільйонів кубометрів газу через Угорщину в Україну, що є одним із найбільш значущих імпортів із заходу. Для порівняння, у питаннях, що стосуються угорської національної спільноти, прогресу не досягнуто. Коли було потрібно, ми давали апарати штучної вентиляції легень, давали хлор для очищення води, возили українських дітей на озеро Веленце, наші шпиталі приймали поранених українських бійців, ми поставляли газ”, – перераховує угорський глава МЗС.

Однак у відповідь, за словами Сійярто, угорці Закарпаття отримали лише позбавлення своїх прав, провокації та, в багатьох випадках, фізичне залякування.

“Це неприпустимо. Навіть у контексті питання безпеки у Східній Європі я чесно сказав своїм колегам з ЄС та НАТО, що якщо українці не відступлять від цієї політики, це серйозно обмежить здатність угорського уряду надавати будь-яку підтримку Україні, навіть у цьому конфлікті”, – зазначив він.

Українці сприймають Угорщину дружньою

У контексті цього варто додати, що більшість українців вважають дружнім або нейтральним ставлення країн Центральної Європи (Польщі, Румунії, Словаччини, Чехії та Угорщини) до України. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Інституту центральноєвропейської стратегії.

За результатами дослідження, українці здебільшого негативно сприймають нинішню політику Угорщини щодо підтримки угорської національної меншини на Закарпатті. Однак, що стосується власне Закарпаття, то 31,5% місцевих респондентів назвали дії Угорщини дружньою допомогою угорській меншині. Ще 40% опитаних впевнені, що це сприяння розвитку краю.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі