fbpx
28 Грудня, 2021

Домовилися: Угорщина прокачає реверсом в Україну 700 млн куб м газу – Сійярто

Домовилися: Угорщина прокачає реверсом в Україну 700 млн куб м газу – Сійярто

Про це повідомив міністр МЗС Угорщини в понеділок, 27 грудня після телефонної розмови з українським колегою Дмитром Кулебою.

“Виходячи з технічної угоди операторів (двох країн – ред.), у перші 3 місяці 2022 року може бути досягнуто максимальні обсяги транспортування газу з Угорщини до України (у форматі реверс – ред.). Відтак, буде змога на комерційній основі прокачати в загальному близько 700 мільйонів кубометрів газу в період з січня по березень (2022 року – ред.)”

– зазначив Пийтер Сійярто, додавши, що за підсумками телефонної розмови з Дмитром Кулебою вони разом домовилися покращити двосторонні відносини в 2022 році.

Варто зазначити, що у грудні Україна отримала можливість збільшити імпорт природного газу на 30% до існуючого рівня. Це стало можливим у результаті підписання угоди між оператором ГТС України (ОГТСУ) та оператором ГТС Угорщини FGSZ про запровадження гарантованих потужностей для транспортування газу з Угорщини в Україну.

Водночас, нагадаємо, що наприкінці вересня між Києвом і Будапештом виникло чергове політичне загострення, і приводом для цього став новий газовий контракт, який Угорщина підписала з Газпромом на 15 років. Справа у тім, що згідно з цим контрактом, російський газ до Угорщини має прямувати не через Україну (найкоротший транзит), а обхід через Туреччину та Балкани.

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі