fbpx
08 Грудня, 2021

У КМКС підтримали ініціативи про подвійне громадянство та порадили Зеленському відкликати ці законопроєкти

У КМКС підтримали ініціативи про подвійне громадянство та порадили Зеленському відкликати ці законопроєкти

Президія Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС-KMKSZ) оприлюднила заяву щодо законопроєктів про множинне громадянство. Їх вніс на розгляд Верховної Ради України президентом Володимиром Зеленським.

У офіційній заяві, оприлюдненій 7 грудня на сайті Карпатський об’єктив, президія КМКС зазначає, що вітає законотворчу ініціативу, яка спрямована на вирішення питання подвійного громадянства в державі.

Brenzovich

“Запропоновані Президентом проєкти змін у законодавстві підтверджують той факт, що Конституція України не забороняє подвійне громадянство. Це також свідчить про цілковиту безпідставність переслідування закарпатських угорців через подвійне громадянство”, – йдеться у заяві.

Утім у КМКС пропонують Президенту України відкликати законопроєкт та зняти його з порядку денного для розгляду.

Як зазначають в організації, законопроекти, спрямовані на врегулювання правових відносин щодо подвійного громадянства, є позитивними. Однак вважають за неприйнятне, “що ця лібералізація пов’язана з радикальним позбавленням прав осіб з множинним громадянством, які проживають на території України”.

Йдеться про запропоновану у законопроєктах заборону особам з множинним громадянством займатися політичною діяльністю та обіймати деякі посади.

Зокрема Володимир Зеленський пропонує позбавити тих, хто має паспорти кількох держав, права працювати на державній службі та обіймати деякі посади. Також пропонується заборонити брати участь у виборчому процесі (навіть у місцеві ради).

У КМКС вважають, що таким чином особи з множинним громадянством фактично будуть виключені публічного життя в Україні. А це, на думку організації, “суперечить принципам Конституції України щодо заборони дискріминації та конституційному принципу рівності громадян”.

Нагадаємо, на початку грудня Президент України Володимир Зеленський анонсував розгляд Верховною Радою законопроєкту про множинне громадянство. Перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко заявив, що ініційовані президентом законопроєкти щодо множинного громадянства парламент може розглянути вже на останньому пленарному тижні цього року.

Варто зазначити, що ще у вересні на зустрічі з українською громадою у Нью-Йорку президент Володимир Зеленський пропонував запровадити подвійне громадянство для українців, які проживають за кордоном.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі