fbpx
09 Травня, 2022

Лише 13% словаків готові захищати свою країну у разі нападу – ОПИТУВАННЯ

Лише 13% словаків готові захищати свою країну у разі нападу – ОПИТУВАННЯ

Словацька молодь виявилась не тільки найбільш готовою захищати свою країну у разі збройної агресії проти неї, а й покинути Словаччину у разі війни. Взяти до рук зброю у разі нападу готові тільки 13% населення країни.

Такі результати показало нове опитування агентства “Фокус” для словацького каналу Markiza.

опитування Словаччина

За даними опитування лише 13% респондентів рішуче заявили, що будуть захищати країну зі зброєю. Більшість громадян залишилися б у Словаччині, але відмовилися б воювати (48%). Більше третини (32%) залишить країну. Решта сім відсотків не знають, що робити в цьому випадку.

Опитування також розглядало, як поводитимуться виборці окремих політичних партій. Більшість тих, хто пішов би воювати за Словаччину, є виборцями ультраправої партії Republika (27 відсотків). Далі йдуть виборці партії “Progresívne Slovensko” (її представником є президентка Зузана Чапутова) – 19% і виборці “Sme rodina” (16%).

Найбільше бажаючих залишити Словаччину у разі військової загрози виявилось серед прихильників прогресивної партії “Progresívne Slovensko” – 52%. Далі йдуть виборці SaS (39%) і прихильники партії голови Національної Ради Словаччини Бориса Коллара “Sme rodina” (38%).

66 відсотків виборців Smer, 58 відсотків виборців Hlas і 48 відсотків OĽaNO вирішили б залишитися в Словаччині, але не воювати.

Focus проводив опитування з 30 березня по 6 квітня на вибірці з 1007 респондентів.

Нагадаємо, що майже 65% словацьких респондентів у квітні погодилися з тим, що президент Путін хоче відновити Російську імперію, а тому становить загрозу не лише для України, а й для інших країн. При цьому 66% респондентів вважають конфлікт в Україні невиправданою військовою агресією в Росії, а опір українців виправданим.

 

InfoPost.Media

Фото: The New York Times


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі