30 Вересня, 2021

Гергей Гуйяш: Україна почала мститися угорцям Закарпаття ще до газового конфлікту (Уточнено)

Гергей Гуйяш: Україна почала мститися угорцям Закарпаття ще до газового конфлікту (Уточнено)

Гергей Гуйяш, керівник Офісу прем’єр-міністра Угорщини, 29 вересня заявив на щотижневому брифінгу, що Україна почала “мститися” етнічним угорцям Закарпаття ще до того укладання угорсько-російської газової угоди, яка спричинила нове загострення в українсько-угорський відносинах.

За словами угорського урядовця, “помста” України полягає в суворому обмеженні використання угорцями своєї рідної мови, очевидно маючи на увазі ухвалені Україною закони про освіту та мову.

Саме через це, зауважив Гуйяш, Угорщина має продовжити блокування руху України до НАТО.

Однак, за словами Гуйяша, “ми (уряд Угорщини. – ред.) хотіли б відновити діалог”, додавши, що Угорщина планує продовжувати гуманітарну та політичну допомогу Україні.

Huyash

Прем’єр-міністр Віктор Орбан, у свою чергу, після переговорів з чеським колегою Андреєм Бабішем заявив, що угода про купівлю газу, яку Угорщина підписала з Росією на початку цього тижня, є питанням суверенітету Угорщини. Орбан також вважає, що Україна до цієї угоди не має нічого спільного.

За словами Орбана, Угорщина є суверенною державою і купуватиме газ у будь -якій країні, яку вона обере.

“Ми самі вирішуємо, яким маршрутом будемо доставляти цю енергію до Угорщини”, – сказав прем’єр Угорщини.

І додав, при виборі маршруту єдиним критерієм є забезпечення найбільшої безпеки.

Також Гергей Гуйяш повідомив в урядовій інформації, що наразі нелегальна міграція до Угорщини у вісім разів перевищує показники останніх років, додавши, що існує необхідність термінового посилення прикордонного контролю.

Варто нагадати, що раніше Київ переніс на невизначений строк міжурядову комісію з Будапештом через угорський газовий контракт з Росією. Саму угоду в українському МЗС назвали політичною і такою, яка матиме значний вплив на енергетичну безпеку України та Європи. Також у міністерстві заявили про намір звернутися до Європейської комісії.

 

*** Уточнення в матеріал пов’язане з тим, що первинна версія заголовку та частини новина могла створити викривлений контекст та розуміння ситуації у читачів. Редакція завчасно перепрошує за це.

 

InfoPost.Media

фото: ungarnheute.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі