23 Жовтня, 2022

Фото дня: У Будапешті з’явилась нова скульптура у вигляді жованих кісток у чоботях Сталіна

Фото дня: У Будапешті з’явилась нова скульптура у вигляді жованих кісток у чоботях Сталіна

У Будапешті з’явилась нова міні-скульптурка у вигляді кісток, які стирчать з чобіт, біля яких перекинутий скейтборд. Її автор – український скульптор з Ужгорода Михайло Колодко, який останні кілька років мешкає в Угорщині.

Свою нову роботу скульптор встановив на площі Ötvenhatosok 23 жовтня, тож дивна на перший погляд міні-скульптурка має прихований символічний зміст.

312756913 664206925276099 6640458445678034342 N

Саме 23 жовтня 1956 року з масових демонстрацій студентів у Будапешті почалось повстання угорського народу проти комуністичного режиму. Демонстранти вимагали демократичних реформ, виводу радянських військ з країни і усунення ставлеників комуністичного режиму з державних посад. Однак до 11 листопада повстання було жорстко придушене радянськими військами.

Чому чоботи, пожовані кістки та скейт?

Саме на площі Ötvenhatosok на той час проходили найбільш масові комуністичні заходи і там був розташований величезний пам’ятник Сталіну. Саму скульптуру комуністичного вождя під час революції знесли, а на площі залишились лише два чоботи.

Agn0go6 700b

Зараз площа, яка раніше називалась площею Сталіна, має назву Ötvenhatosok, що з угорської перекладається як «56» – рік революції. Тут розміщено музей етнографії, який нагадує величезну ковзанку для скейтбордингу. Саме це і пояснює появу скейтборду на статуї.

У описі відео створення скульптурки автор залишив фразу Among Us («серед нас» – англ.), що може символізувати ностальгію за радянською спадщиною та походити від однойменної популярної гри, прототипу «Мафії», в якій необхідно методами дедукції знаходити зрадників. До гри відноситься і вираз «chewed bones» («пожовані кістки»), який пояснює анатомію персонажів гри.

312830123 664206901942768 1783993009644251855 N

Колодко та російський корабель, який «іде на х*й»

Скульптор Михайло Колодко став відомим як автор публічних міні-скульптур в Ужгороді, Будапешті та інших містах. Загалом до 2022 року їх у автора налічувалось більше 120 та розміщені вони у 10 країнах світу.

У березні цього року, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну та обстрілом російськими військовими суднами острова Зміїний, на Московській набережній Будапешта Колодко встановив скульптуру з Путіним на кораблі, який «іде на х*й».

1647298754

Скульптура символізує вже легендарну фразу українських прикордонників острова Зміїний, яка стала символом українського опору російському повномасштабному вторгненню.

Скульптора складається з кількох частин: її основою є середній палець з перснем у вигляді гербу України – тризуба; на ньому розміщено бронзовий елемент у вигляді російського корабля, на якому пливе Владімір Путін у згаданому вже напрямку.

Ще одна відома скульптурка, присвячена угорській революції, у вигляді російського танку з зігнутою гарматою та написом «Ruszkik Háza» («росіяни йдіть додому»), була встановлена у 2017-ому році на будайській частині набережної Будапешта безпосередньо навпроти будівлі угорського парламенту.

1647299196

 

Infopost.Media

Фото: Kolodko Art / Facebook, 9gag


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі