Новини 21 Грудня 17:46

П’ятеро словацьких лікарів можуть втратити ліцензію за поширення фейків про COVID

Управління охорони здоров’я Словаччини розпочало розслідування щодо групи високопоставлених лікарів щодо поширення небезпечної дезінформації, пов’язаної з COVID-19. Якщо підозри підтвердяться, то вони можуть втратити свої медичні ліцензії.

За оприлюдненими даними, група з п’яти лікарів, які перебувають під слідством, діяла в соціальних мережах і на дезінформаційних веб-сайтах, повідомляє Еuractiv.

covid slovensko

Вони рекомендували препарат івермектин, заперечуючи при цьому необхідність вакцинації.

“Неприпустимо, щоб лікар ставив під сумнів існування COVID-19, стверджував, що вакцини є шахрайством, або рекомендував ліки, які не показані для лікування хвороби”, – заявили в урядовому відомстві.

Один із лікарів отримав 500 євро штрафу від Словацької медичної палати, неурядової професійної організації, але вона не змогла припинити його діяльність.

Державна влада хоче зробити більше в боротьбі з дезінформацією і тепер ділиться знаннями з Австрійською медичною палатою. Та вже позбавила одного лікаря ліцензії за поширення фейків щодо COVID-19.

Агентство також попросило ЗМІ не публікувати заяви п’яти лікарів і закликало соціальні мережі видалити їхні дезінформаційні пости.

Варто додати, що Словаччина є однією з найменш вакцинованих країн ЄС: лише 47% її населення отримали дві дози COVID-19 і менше 13% отримали ревакцинацію.

Що стосується препарату, який рекламували словацькі медики, то ВООЗ не рекомендувала використовувати івермектин для лікування COVID-19 поза клінічними випробуваннями. Він використовується як препарат для лікування низки паразитарних захворювань.

З 10 грудня у Словаччині уряд дозволив відкрити непродовольчі магазини, фітнес-центри, СПА-салони та інші заклади для вакцинованих осіб. Також спростяться обмеження для тих, хто перехворів коронавірусною інфекцією не пізніше, ніж 180 днів тому. Ця категорія людей також може відвідувати служби в храмах, гірськолижні курорти та готелі.

 

InfoPost.Media

Фото: Reuters


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі