fbpx
21 Грудня, 2021

П’ятеро словацьких лікарів можуть втратити ліцензію за поширення фейків про COVID

П’ятеро словацьких лікарів можуть втратити ліцензію за поширення фейків про COVID

Управління охорони здоров’я Словаччини розпочало розслідування щодо групи високопоставлених лікарів щодо поширення небезпечної дезінформації, пов’язаної з COVID-19. Якщо підозри підтвердяться, то вони можуть втратити свої медичні ліцензії.

За оприлюдненими даними, група з п’яти лікарів, які перебувають під слідством, діяла в соціальних мережах і на дезінформаційних веб-сайтах, повідомляє Еuractiv.

covid slovensko

Вони рекомендували препарат івермектин, заперечуючи при цьому необхідність вакцинації.

“Неприпустимо, щоб лікар ставив під сумнів існування COVID-19, стверджував, що вакцини є шахрайством, або рекомендував ліки, які не показані для лікування хвороби”, – заявили в урядовому відомстві.

Один із лікарів отримав 500 євро штрафу від Словацької медичної палати, неурядової професійної організації, але вона не змогла припинити його діяльність.

Державна влада хоче зробити більше в боротьбі з дезінформацією і тепер ділиться знаннями з Австрійською медичною палатою. Та вже позбавила одного лікаря ліцензії за поширення фейків щодо COVID-19.

Агентство також попросило ЗМІ не публікувати заяви п’яти лікарів і закликало соціальні мережі видалити їхні дезінформаційні пости.

Варто додати, що Словаччина є однією з найменш вакцинованих країн ЄС: лише 47% її населення отримали дві дози COVID-19 і менше 13% отримали ревакцинацію.

Що стосується препарату, який рекламували словацькі медики, то ВООЗ не рекомендувала використовувати івермектин для лікування COVID-19 поза клінічними випробуваннями. Він використовується як препарат для лікування низки паразитарних захворювань.

З 10 грудня у Словаччині уряд дозволив відкрити непродовольчі магазини, фітнес-центри, СПА-салони та інші заклади для вакцинованих осіб. Також спростяться обмеження для тих, хто перехворів коронавірусною інфекцією не пізніше, ніж 180 днів тому. Ця категорія людей також може відвідувати служби в храмах, гірськолижні курорти та готелі.

 

InfoPost.Media

Фото: Reuters


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі