Теорії змови про COVID-19 стали настільки популярними в Словаччині, що суттєво впливають на рівень вакцинації в країні. Про це свідчать результати недавнього опитування, проведеного Словацькою академією наук.
У рамках дослідження організатори опитали респондентів про шість найпоширеніших теорій змови про COVID-19. З усіма теоріями погодилися близько 40% людей.
Найпопулярніша теорія полягає в тому, що влада штучно завищує кількість смертей. З цією думкою погодились 43,3% респондентів. Трохи менше людей (42,4%) вважають, що коронавірус був виготовлений в лабораторії. 39,7% респондентів вважають, що пандемія створена для того, аби легше контролювати людей. Більше чверті (26,1%) вважають, що вакцини призначені для шкоди людям, а 22,5% не вірять у існування коронавірусу.
Опитування також показало, що теорії змови дещо більш поширені серед чоловіків та сільського населення старшого віку.
Варто зазначити, що респонденти опитування в Братиславі та Кошице погоджуються з теоріями змови менше, ніж у середньому по Словаччині. З іншого боку ті опитані, які не задоволені своїм життям, частіше їм вірять. Більше того, люди з нижчою освітою більш схильні вірити в конспірологічні теорії.
Дані дослідження показують, що існує значний зв’язок між вакцинацією та вірою в теорії змови. Серед тих, хто не погоджується з усіма цими теоріями, приблизно 81% вакциновані. Серед тих, хто погодився хоча б з однією, вакциновані лише 26,7%. Серед тих, хто з усіма погодився, – вакциновані лише 8,3%.
Варто зазначити, що Словаччина є третьою з кінця за рівнем вакцинації в ЄС після Болгарії та Румунії. В країні вакциновані 45,58 % громадян, при цьому повний курс щеплення пройшли 42,04 % жителів.
Варто нагадати, що у Словаччині вирішили скоротити тривалість карантину після в’їзду з 14 до 10 днів у разі його безсимптомного перебігу. Зміни карантинних правил, регламентовані указом Управління громадського здоров’я (Úrad verejného zdravotníctva), набули чинності з 15 жовтня.
Фото: news.sky.com
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.