fbpx
24 Грудня, 2021

ПЛР-тест навіть для вакцинованих: Чехія змінила умови в’їзду для українців

ПЛР-тест навіть для вакцинованих: Чехія змінила умови в’їзду для українців

З понеділка, 27 грудня, змінюються правила поїздок іноземців до Чехії. Причиною стали намагання уряду обмежити кількість туристів на період новорічних свят на тлі поширення штаму коронавірусу “Омікрон”.

При цьому виняток становитимуть тільки особи, щеплені третьою дозою вакцини, пише novinky.cz.

Omicron Europe Czech

“Нові умови стосуються розширення обов’язку проходити ПЛР-тест перед в’їздом до Чеської Республіки, навіть для вакцинованих осіб та осіб після видужання від COVID-19, з усіх країн, незалежно від ступеня ризику зараження”, – повідомив речник Міністерства охорони здоров’я Словаччини Ондржей Якоб (Ondřej Jakob).

Виняток становлять люди після бустерної дози вакцини або діти до 12 років. Таким чином, дітям віком від 12 до 18 років достатньо наявності вакцинації без третьої дози.

Невакцинованим необхідно буде пройти додатковий ПЛР-тест на 5-7 день після прибуття до країни.

Для невакцинованих туристів з 3 січня також діють нові правила тестування на COVID-19 перед приїздом з країн із низьким та середнім ризиком зараження.

“Зобов’язання перед в’їздним ПЛР-тестом для прибулих із країн з високим і дуже високим ризиком зараження діє, як і раніше. Зобов’язання пройти ще один тест після прибуття в Чехію діє з 27 грудня”, – повідомили у міністерстві.

Діючі умови в’їзду для українців

Наразі до Чехії дозволено в’їзд туристів з України, які пройшли повний курс щеплення (вакциною, сертифікованою Європейською агенцією з лікарських засобів, а саме: Vaxzevria (AstraZeneca), Spikevax (Moderna), Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Janssen, Covishield за умови, що після вакцинації другою дозою минуло щонайменше 14 днів. Підтвердити вакцинацію під час прикордонного контролю потрібно: українським міжнародним ковід-сертифікатом, сформованим у мобільному додатку «Дія» (з QR кодом), його паперовим аналогом (з QR кодом) або сертифікатом, виданим в країні ЄС.

Перед в’їздом до Чехії усім іноземцям потрібно в обов’язковому порядку заповнити в’їзний формуляр за посиланням: https://plf.uzis.cz/. Отримане на e-mail підтвердження про заповнення формуляру (роздруковане або збережене на мобільному пристрої) слід пред’явити під час прикордонного контролю.

У Чехії всі потенційні учасники так званого третього етапу вакцинації через вісім місяців після другого щеплення почали отримувати смс-повідомлення із запрошенням отримати третю дозу вакцини від коронавірусу. При цьому використовують вакцину того самого виробника, що і на попередніх етапах вакцинування конкретного пацієнта.

Раніше ми робили підбірку найяскравіших різдвяних ярмарок Європи, які варто відвідати українцям. Серед переліку різдвяний ярмарок у Вроцлаві та різдвяні ярмарки з гарно оформленими дерев’яними будиночками на різних площах Праги. Перед плануванням новорічних канікул, варто потурбуватись про власну безпеку та врахувати умови відвідування Чехії.

 

InfoPost.Media

Фото: nypost.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі