fbpx
11 Серпня, 2021

“Більшість працює не за фахом”: Чому трудові мігранти обирають Словаччину – опитування

“Більшість працює не за фахом”: Чому трудові мігранти обирають Словаччину – опитування

Згідно з офіційною статистикою у травні 2021 року в Словаччині працювало майже 68 тисяч іноземців.  З них майже 38 тисяч – громадяни країн, що не є членами ЄС. При цьому найбільша їх кількість – з України та Сербії.

Восени 2020 року Міжнародна організація з міграції (МОМ, the International Organisation for Migration, IOM) провела масштабне опитування серед трудових мігрантів, які живуть і працюють у Словаччині протягом останніх двох років.

104970 Uk
Чому трудові мігранти обирають Словаччину. Фото: Слово і діло

У онлайн-опитуванні взяло участь 352 респондентів з більш ніж 50 країн. Найбільшу групу склали люди у віці від 31 до 40 років, а найбільше з України, Сербії, Росії, Туреччини та Індії.

За даними опитування, більшість респондентів (57%) зазначили, що Словаччина з самого початку не була для них пріоритетною країною під час вибору.

Незважаючи на це, понад 86 відсотків респондентів таки бажають залишатися у Словаччині і у майбутньому.

Що у Словаччині приваблює трудових мігрантів

Основними причинами, через які іноземці приїжджають на роботу до Словаччини, є те, що це безпечна країна та частина ЄС. Серед інших причин називають близькість словацької культури, мови та зручне географічне розташування. А також наявність членів родини або друзів у Словаччині.

“Крім того, велика група людей іммігрувала без конкретної причини. Вони, наприклад, просто скористалися можливістю прийняти пропозицію щодо роботи у Словаччині”, додають організатори опитування.

Іноземці у більшості задоволені житлом та рівнем життя у країні, зазначають про хороші можливості для роботи, можливість поєднання праці та сімейного життя.

Утім 56,8% респондентів розповіли, що працюють не за фахом.

“Іноземці, які проживають у Словаччині, готові працювати на роботі, яка не відповідає їхній основній кваліфікації, і навіть бажають працювати на роботі, яка не вимагає спеціальної кваліфікації”, зазначила Зузана Ватралова, керівник Офісу МОМ у Братиславі.

Респонденти зазначили, що практично не мали проблем з офіційними перекладачами, з визнанням їхніх освітніх або кваліфікаційних сертифікатів та наданням дозволу на проживання для членів їх сімей.

З іншого боку, були досить не задоволені спілкуванням з місцевими установами, можливістю знайти лікаря загальної практики та тривалістю імміграційного процесу, який вони вважають занадто бюрократичним.

Опитування проводилося у вересні та жовтні 2020 року в рамках технічної підтримки для підготовки схеми трудової мобільності для Словаччини. Його проводили англійською, російською, сербською та українською мовами.

Варто зазначити, що часто українські іммігранти в Словаччині не тільки працюють на робітничих посадах, а й активно ведуть бізнес. Так, подружжя з Тернопільщини зламало словацькі стереотипи громадського харчування, відкривши мережу стаціонарних кафе під назвою Супкультура.

Також цікаво, що вже восени 2021 року уряд Польщі має прийняти програму, якою планують запровадити масштабні податкові пільги для трудових мігрантів та підприємців. Таким чином Польща прагне заповнити дефіцит робочих місць в країні за рахунок в тому числі й українських працівників.

 

InfoPost.Media

за інформацією TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі