fbpx
07 Серпня, 2021

У Словаччині знову зростає кількість трудових мігрантів з України

У Словаччині знову зростає кількість трудових мігрантів з України

Попри карантинні обмеження, як досі діють у Словаччині та є одними з найбільш жорстких у ЄС, кількість трудових мігрантів з України зростає.

Про це свідчать дані Центру праці, соціальних справ та родини Словаччини за 2020 і першу половину 2021 року. Тобто, мова йде про цілком легальних трудових мігрантів.

Зокрема, за червень цього року кількість трудових мігрантів з України зросла на 117 чоловік. У травні українських мігрантів стало на 67 осіб більше.

При цьому, за період пандемії протягом 2020 року українських трудових мігрантів у Словаччині стало на 3024 людини менше.

Зростання ж кількості трудових мігрантів з початком літа може бути пов’язане з потребою у сезонних працівниках на сільськогосподарських роботах.

Варто зазначити, що трудових мігрантів з України наразі найбільше. Станом на початок липня їх було понад 45 тисяч, що втричі більше, ніж заробітчан з Сербії, які по кількості на другому місці після українців.

Загалом у Словаччині у порівнянні з минулим роком спостерігається ріст кількості мігрантів. Зокрема, українців стало на 6 тисяч більше.

 

Як у Словаччині ставляться до трудових мігрантів

Слід також зауважити, що Словаччина є доволі консервативною, порівняно з іншими країнами Центрально-Східної Європи, щодо залучення трудових мігрантів, зокрема і з України. Якщо Угорщина та Польща в 2017-му році внесли зміни до свого трудового та міграційного законодавства, дозволивши фактично приїжджати українцям на роботу по безвізу, то Словаччина досі суворо регулює трудовий ринок. Зокрема, не раз були випадки, коли зі Словаччини депортували заробітчан, які працювали в країні за польськими робочими візами.

До прикладу, зовсім нещодавно, на початку червня цього року з повідомлень у словацьких медіа стало відомо, що поліція разом з інспекторами та працівниками UPSVaR Нове Замки виявили на одній з фірм у словацькому місті Шурани 22 нелегальних працівників, серед яких 11 з України.

Наостанок зауважимо, що за останні п’ять років Словаччина стала одним з ключових напрямків трудової міграції для українських лікарів. Їхній відтік особливо відчувся на Закарпатті. Так, станом на 2019 рік у Словаччині не вистачало близько 3000 лікарів та 15 тисяч медичних сестер. При цьому, брак медперсоналу є не тільки у значно біднішій та менш розвиненій Східній Словаччині, що прилягає до України, а й у Західній, зокрема у Братиславі.

 

InfoPost.Media, головне фото Reuters


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі