20 Червня, 2022

Через значну інфляцію угорці почали економити на багатьох продуктах, одязі та пальному

Через значну інфляцію угорці почали економити на багатьох продуктах, одязі та пальному

У травні інфляція в Угорщині, не дивлячись на зусилля уряду Орбана “зафіксувати” ціни на деякі продукти харчування та пальне, зросла до 10,7%, за останніми даними Центрального управління статистики. В результаті більшість угорців почали економити, в тому числі на продуктах.

За результатами репрезентативного опитування, проведеного Pulzus Researcher і економічним сайтом Napi.hu, найбільше відмовлялися від покупок одягу, а третина купує значно менше зі звичного переліку продуктів харчування.

Угорщина інфляція

Ціни на продукти загалом за останній рік зросли на 18,6 відсотка, у тому числі найбільше на маргарин (41,4%), хліб (37,5%), сир (35,4%), м’ясо птиці (34,3%), макарони (33,3%), молочні продукти (30,3%), а також на сезонні овочі та фрукти – вони стали на 12,8 відсотка дорожчими, ніж у травні минулого року.

Згідно з репрезентативним опитуванням дорослого населення, лише 13 відсотків населення Угорщини наразі не економлять на продуктах харчування, одязі, споживчих товарах тривалого користування, паливі чи інших речах.

Більше половини опитаних споживачів (58 відсотків), сказали, що тепер купують менше одягу. На другому місці економії – споживчі товари тривалого користування та алкогольні напої, тютюнові вироби, від яких 38 відсотків відмовляється повністю або частково. 34 відсотків угорців стали купувати менше їжі.

 Офіційна зафіксована ціна на пальне для угорців (480 форинтів за літр) не стримала від зростання цін: загалом 27 відсотків населення вирішило менше використовувати свої автомобілі.


 

Найбільше економлять угорські пенсіонери

При цьому жінки, переважно, вирішили перш за все скоротити власні витрати на одяг (63%). Чоловіки стали менше витрачати грошей на алкоголь і тютюнові вироби (45 відсотків проти 32 відсотків). На їжі жінки почали економити також більше, ніж чоловіки (39% проти 27%). На пальному економить 30 відсотків чоловіків і 24 відсотки опитаних жінок.

Найменше почали економити та заощаджувати угорці вікової категорії 18-39 років (23 відсотки). Натомість населення 40-59 років показують інші результати (42 відсотки), а найбільше постраждали від зростання цін та інфляції люди пенсійного віку.

Серед людей старшого віку почали менше витрачати на одяг – 63 відсотки. Також 37% з них витрачають менше на їжу, а 34% на алкоголь і тютюнові вироби. 30 відсотків з них стали менше купувати пального для авто. Серед людей середнього віку 59% стали відмовлятися від одягу, а 34% витрачають менше на їжу.

При цьому цікаво, що найбільше заощаджують ті угорці, які мають вищу освіту. Через інфляцію вони почали купувати менше продуктів харчування (37%), одягу (65%) і товарів тривалого користування (46%). 29% з них тепер вирішили витрачати менше на пальне.

Pulse Researcher опитав 1000 людей, і відповіді відображають думку дорослого населення Угорщини старше 18 років.

Нагадаємо, що уряд Віктора Орбана зафіксував ціни на пальне та окремі продукти до жовтня 2022 року. 16 червня рішення про продовження цінових обмежень, дія якого спливала, угорський уряд продовжив і ми вирішили розібратись, як на це реагує угорська економіка.

 

InfoPost.Media

Фото: Napi.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі