fbpx
14 Червня, 2023

Будапешт видав міжнародний ордер на арешт Бейли Ковача через шпигунство на користь Росії та інші злочини

Будапешт видав міжнародний ордер на арешт Бейли Ковача через шпигунство на користь Росії та інші злочини

Окружний суд Будапешта видав європейський і міжнародний ордер на арешт Бейли Ковача, екс-депутата Європарламенту і колишнього представника угорської партії «Йоббік» (Jobbik). Його заочно засудили до 5 років позбавлення волі за шпигунство на користь Росії та інші злочини, в основному пов’язані з фінансовим шахрайством.

Про це оголосив суд на своєму веб-сайті 14 червня 2023 року.

У суді нагадали, що ще 24 вересня 2020 року було оголошено вирок першої інстанції у справі, де фігурували четверо осіб, яких прокуратура Угорщини звинуватила в шпигунстві проти інститутів ЄС та інших злочинах.

Тоді суд визнав обвинуваченого Бейлу Ковача винним як співучасника у бюджетному шахрайстві та за двома пунктами обвинувачення у використанні фальшивих документів, а тому засудив його до півтора року умовного ув’язнення та 600 000 форинтів штрафу за ці злочини. Суд другої інстанції змінив вирок суду та визнав Ковача винним у підготовці до шпигунства проти інституцій Європейського Союзу.

27 вересня 2022 року суд у Будапешті призначив покарання обвинуваченому у вигляді 5 років позбавлення волі та 10 років позбавлення права займатися громадською діяльністю. Було видано також ордер на його арешт на території Угорщини.

Утім за наявними даними, засуджений імовірно перебуває за кордоном, тому окружний суд Будапешта у вівторок видав й міжнародний ордер на арешт для виконання покарання.

2048x1365
Бейла Ковач. Фото: Tamás Kovács / MTI

За наявною інформацією у ЗМІ нині колишній депутат Європарламенту від партії «Йоббік» наразі перебуває у Москві. Політик, якого навіть у власній партії називають «KGBéla», викладає міжнародні відносини в університеті, в якому сам колись навчався.

Нагадаємо, що тоді ще депутат Європарламенту Бейла Ковач 5 грудня 2010 року відкрив свій офіс на Закарпатті, в місті Берегово. Метою було допомога у оформленні громадянства для закарпатських угорців. У березні 2014 року Ковач змушений був закрити свій офіс під тиском української влади, зокрема з боку СБУ.

Перебуваючи в Москві Бейла Ковач, за його словами, переніс складну операцію на головному мозку.

На питання журналістів magyarnemzet.hu про те, чи навчали його шпигунству в Росії, Ковач заявив:

«Мене в житті ніхто не навчав, ні в коледжі, ні після! Я чесно скажу, що ніколи не був на таких шпигунських курсах, де їх традиційно проводять».

Згідно з обвинувальним актом Головного слідчого управління Генеральної прокуратури, Ковач між 2012-2014 роками передавав інформацію офіцерам російської військової розвідки, які працювали під прикриттям у їхньому посольстві в Будапешті. Серед іншого йшлось про енергетичні питання, вибори до Європарламенту, угорську внутрішньополітичну ситуацію та розширення АЕС Пакш. До речі, Ковач з’явився в партії в середині 2000-х років та підтримував її фінансово. Він також відповідав за зміну зовнішньополітичного курсу раніше антиросійської партії «Jobbik» та «розворот» її до Москви.

 

Читай також:

Єврокомісія погодила Угорщині зміни до контракту із «Росатомом» щодо будівництва АЕС

 

Згідно з обвинуваченням, оперативним завданням Бейли Ковача також було створення політичного угруповання в ЄС, метою якого є послаблення політики союзу відповідно до силових інтересів Росії. Депутат регулярно зустрічався в конспіративному порядку з російськими дипломатами і щомісяця відвідував Москву.

Важливо також зауважити, що одночасно із закриттям офісу в Закарпатті, Бейла Ковач відвідав Крим під час російського псевдореферендуму, який угорський політик назвав «абсолютно законним».

Після тривалої паузи в публічній активності в українському напрямку, Бейла Ковач раптово активізувався відразу після російського вторгнення Росії в Україну. Зокрема у публікації на російському сайті Regnum Ковач пише про намір місцевого населення багатьох районів Закарпаття провести референдум про вихід зі складу України та приєднатися до Угорщини.

Сам Бейла Ковач вважає, що з нього в уряді Віктора Орбана вирішили зробити такого собі «цапа-відбувайла» за зв’язки з Росією, хоча сама угорська влада цим абсолютно не нехтує. Будь-яку шпигунську діяльність та фінансові махінації він рішуче відкидає.

Можливою інтригою може бути екстрадиція Бейли Ковача з Москви до Угорщини. Але, очевидно, у нинішніх умовах протистояння РФ та Заходу така можливість практично дорівнює нулю.

 

Infopost.Media за матеріалами угорських ЗМІ

Титульне зображення: MTI

Коментарі